Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Miasto ogłosiło przetarg na remont podwórka w obrębie ulicy Struga, Kleczkowskiej, Zegadłowicza i Kraszewskiego. Wyłoniony w ten sposób wykonawca będzie miał 320 dni na realizację prac.

W niespełna dwanaście miesięcy podwórko całkowicie zmieni swoje oblicze.

- Dlatego blisko rok, bo przewidujemy rewitalizację podwórka w pełnym zakresie - tłumaczy Katarzyna Galewska, rzeczniczka prasowa spółki Wrocławskie Mieszkania. - Prace obejmą m.in. budowę dróg wewnętrznych, placów manewrowych, miejsc postojowych dla samochodów osobowych i elementów komunikacji pieszej na terenie przebudowywanego podwórza. Zostanie również wykonana kanalizacja deszczowa i oświetlenie. Wreszcie zagospodarujemy tereny zielone i nasadzimy nową zieleń, która, w ramach umowy, będzie pielęgnowana przez trzy lata po zakończonej realizacji - dodaje.

Wrocławskie Mieszkania mają też w planach remont podwórka przy ul. Siemieńskiego, Trzebnickiej, Kleczkowskiej i Kraszewskiego. - Dwa tygodnie temu odbyły się bardzo udane konsultacje z mieszkańcami. Do 1 lipca zbieraliśmy jeszcze wszelkie uwagi i sugestie - mówi Katarzyna Galewska.

W poprzedniej kadencji nowy wygląd i nową funkcjonalność zyskało trzydzieści przestrzeni podwórzowych.

- Niezależnie od rewitalizacji, które już są zaplanowane, przygotowujemy program kompleksowej modernizacji ponad 50 podwórek. Prace potrwają w sumie do 2028 roku i będą kosztowały średnio 3 mln na podwórko. Oznacza to łącznie 70 podwórek do remontu w nowej kadencji. To drogie inwestycje, bo zależy nam na kompleksowych remontach - podkreśla Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Ważnym elementem jest także montaż wiat śmietnikowych w postaci drewnianych pergoli porośniętych docelowo zimozielonym pnączem. Takie miejsca z pojemnikami podziemnymi powstają m.in. na Sępolnie.

Źródła: Wrocław