Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Od poniedziałku 15 stycznia można zgłaszać nowe projekty do głosowania we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim. W ten sposób mieszkańcy biorą sprawy w swoje ręce, a ich pomysły finansuje miasto. W tym roku do wydania są 33 miliony złotych, o dwa miliony więcej niż w minionym roku.

Wesoła Górka na Pilczycach to projekt WBO. Właśnie ruszyła realizacja

WBO cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Dzięki temu programowy powstają boiska, place zabaw, parki, chodniki, drogi rowerowe, miejsca spotkań i rekreacji. Pomysły są najróżniejsze czasem ekscentryczne albo szalone, innym razem inspirujące. Można je zgłaszać w dwóch kategoriach: projektów ponad osiedlowych i osiedlowych. W przypadku projektu osiedlowego maksymalny kosz zadania to milion złotych (tu do rozdysponowania jest 12 mln zł). Projekty ponadosiedlowe muszą się zamknąć w 3 milionach.

Projekty można w tym roku składać do 19 lutego. Można zgłosić dowolną liczbę projektów. Żeby złożyć pomysł musisz mieszkać we Wrocławiu, lecz nie musisz być zameldowany w stolicy Dolnego Śląska.

Pierwszy etap oceny projektów zostanie przeprowadzony przez gminę: od 20 lutego do 31 maja. W tym roku głosowanie przewidziane jest od 27 września do 14 października. Aby projekt mógł wygrać, musi zostać oddanych na niego co najmniej 100 głosów. Wybierane będą te, które zdobyły najwięcej głosów aż do wyczerpania środków. W minionym roku w kategorii pomysłów osiedlowych wygrał projekt „Zielony skwer na Kajdasza na Jagodnie” głosowało na niego ponad 4500 mieszkańców. W kategorii ponad osiedlowej triumfował zielony projekt dotyczący kilku osiedli. Głosowało na niego ponad 6300 osób.

Tu wiedzą wszystko o WBO

Urząd Miasta Wydział Partycypacji Społecznej,

sekretariat 50–032 Wrocław ul. G. Zapolskiej 4I piętro, pok. 120

tel. +48 71 777 86 68

tel. +48 71 777 73 34

Źródła: Urząd Miasta Wrocław