Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Nowe lodowisko przy ul. Sukielickiej jest piątym takim obiektem na mapie Wrocławia. Znajduje się na terenie istniejących już torów wrotkarskich w parku Tysiąclecia. Teraz to także dom hokeistów.

Zabawa na lodzie przy Sukielickiej jest przednia.

- Rozwijając miasto musimy myśleć o wszystkich jego aspektach, aby Wrocław był dobrym miejscem do życia. Tworzymy miejsca pracy, inwestujemy w komunikację, ale bardzo ważne są też miejsca do aktywnego spędzania wolnego czasu. Patrząc, ile przyszło tu ludzi, wniosek jest jasny: wrocławianie kochają sport - mówił Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, podczas grudniowego otwarcia obiektu.

Jest to zadaszone lodowisko o wymiarach 50x25 m, co daję powierzchnię lodu o wielkości 1245 mkw. Zatem zimą płyta jest mrożona, a tafla mieści jednocześnie nawet dwustu łyżwiarzy. W okresie wiosenno-letnim przestrzeń zamienia się natomiast w otwartą halą wrotkarską.

- Dzięki współpracy z miastem w każdy poniedziałek odbywają się tu teraz treningi hokeja na lodzie dla dzieci i młodzieży z klubu Wataha 71. Są to zajęcia nauki gry w najszybszą grę zespołową świata, jaką jest hokej na lodzie – podkreśla Maciej Moczko, rzecznik prasowy spółki Spartan, operatora obiektu.

Miejsce jest doskonale przygotowane, otoczone szkłem ochronnym, z profesjonalnymi bandami i bramkami. – Przede wszystkim jednak kadrę szkoleniową tworzą miłośnicy tego sportu, potrafiący uczyć zasad, ale i dobrej zabawy – dodaje Maciej Moczko.

Jeśli chcecie się przyjrzeć z bliska grze hokeistów, a może i złapać bakcyla, zapraszamy na Sukielicką w poniedziałki w godz. 18-21.

Źródła: Wrocław