- Niestety, nie spotkamy się 30 maja przy stadionie Tarczyński Arena Wrocław. Sports Bar chciał, abyśmy działali razem, jednak na przeszkodzie stanął mecz Polska – Ukraina, który odbędzie się dzień później. Ale walczyliśmy o ten termin. I UDAŁO SIĘ! Impreza zostaje przeniesiona nieopodal stadionu. Turniej odbędzie się na boisku przy ul. Lotniczej, a grill, stand up i afterparty – w restauracji ZIELONY ROWER Food&Garden, która znajduje się zaraz obok boiska do koszykówki. Dziękujemy zarówno MCS-owi, jak i Zielonemu Rowerowi - poinformowali organizatorzy wydarzenia zamykającego sezon koszykarski 2025/26. Spotkanie łączy sportową rywalizację, strefę relaksu oraz wieczorne after party w luźnej, festynowej atmosferze.
Sportowe clou programu to, oczywiście, turniej 3x3, a więc zwieńczenie sezonu dla uczestników projektu Basket Chanasa (godz. 17). Gdy chodzi o wieczorne after party, rozpocznie się około godz. 22 w restauracji Zielony Rower.
Wydarzenie skierowane jest do uczestników projektu Basket Chanasa biorących udział w turnieju oraz do kibiców i wszystkich fanów koszykówki. A tych, jak wiadomo, nie brakuje, bo Wrocław jest miastem koszykówki. Męski Śląsk osiemnaście razy sięgał po mistrzostwo Polski, natomiast żeńska Ślęza – dwukrotnie. Pomysłodawca imprezy, Kamil Chanas, to też wychowanek Śląska, choć po swoje dwa tytuły mistrza kraju sięgnął w barwach Stelmetu Zielona Góra. Za to na meczach Śląska cheerleaderką była jego obecna żona, Magda.
Dla osób niegrających przygotowano konkursy rzutowe oraz dodatkowe atrakcje w trakcie całego wydarzenia.