Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

W piątek 1 maja gitarzyści z całej Polski przyjadą do Wrocławia na Rynek, aby zagrać „Hey Joe” Jimiego Hendrixa. Do ustanowienia nowego Gitarowego Rekordu Świata potrzeba 8122 gitar. To jest do zrobienia!

Gitarowy Rekord Świata gromadzi tłumy

Rynek i okolice zamienią się 1 maja w gitarowe miasteczko z kilkoma scenami prezentującymi różne oblicza gitary - od gitary elektrycznej przez fingerstyle i flamenco do gitary klasycznej i ukulele, licznymi warsztatami gitarowymi z możliwością spotkań i rozmów o gitarze, prezentacją wzmacniaczy gitarowych i mistrzowskich pokazów gry, miejscem na spotkania z gwiazdami, autografy i wspólne zdjęcia oraz strefą dla dzieci. Będą przystanki bardów i ulicznych grajków oraz wystawa portretów gitarowych legend. Nie zabraknie też tradycyjnych konkursów na gitarę z „byle czego” i najlepsze gitarowe przebranie, będziecie mogli też wystąpić na specjalnej scenie „Twoje 5 minut sławy”.

Aby zagrać na Gitarowym Rekordzie Świata, wystarczy mieć gitarę i znać pięć podstawowych akordów: C/G/D/A/E, potrzebnych do zagrania utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa. Nie trzeba być pełnoletnim. Do rekordu liczą się wszystkie rodzaje gitar: akustyczne, klasyczne, elektryczne, a także basowe. Dopuszczalne są również mandoliny, banjo i ukulele. Próba ustanowienia rekordu rozpocznie się o godz. 16.

Po tym wydarzeniu w Rynku odbędą się darmowe koncerty. O 17:00 zaplanowano koncert zespołu Luxtorpeda, o 18 zagra Clearwater Creedence Revival, znany między innymi z kultowego „Have You Ever Seen The Rain”, a o 20 - zaplanowano koncert zespołu Perfect & Łukasz Drapała, a więc wspólnie zaśpiewamy „Autobiografię” czy „Nie płacz Ewka”.

Szczegóły na stronie: https://heyjoe.pl/

Źródła: Hey Joe