Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Pomysł na biznes to dla przedsiębiorców dopiero początek drogi do sukcesu. W początkowej fazie często potrzebują oni wsparcia, które pozwoli na rozwój i zapewnienie sobie stabilnej pozycji na rynku. W tym momencie na scenę wkraczają inkubatory przedsiębiorczości. We Wrocławiu od 17 lat działają one we Wrocławskim Parku Technologicznym.

Do tej pory w inkubatorach WPT rozwinęło się ponad 330 firm. Aż 80 procent z nich odniosło sukces.

Inkubatory przedsiębiorczości są nie tylko miejscem, gdzie początkujące firmy mogą znaleźć wsparcie. To środowisko, które sprzyja innowacjom, kreuje kulturę przedsiębiorczości i umożliwia rozwój w pierwszej, najtrudniejszej fazie działalności.

- Inkubator to nie tylko przestrzeń do pracy. Dla młodych przedsiębiorców to szansa na zdobycie wiedzy i kontakty, one później mogą okazać się kluczowe – komentuje Grzegorz Kiełbowicz, szef Healthcann, która rozwinęła się w inkubatorach przedsiębiorczości WPT.

- Warto zacząć biznes w inkubatorze, daje to dużą przewagę na rynku. Zarówno w postaci networkingu, dostarczanego przez pracowników inkubatora, jak i w postaci szkoleń i kursów rozwijających umiejętności biznesowe – dodaje Jakub Karkocha z LightApply.

W WPT od 17 lat działają inkubatory przedsiębiorczości. Dziś są to DAIP, czyli Dolnośląski Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości oraz IIP - Integracyjny Inkubator Przedsiębiorczości. Pomysły na innowacyjny biznes często wywodzą się ze studenckich inicjatyw, dlatego w WPT stworzono też Academic Box, przestrzeń warsztatowo-koncepcyjną dla kół naukowych.

- Dla nas inwestycje to nie tylko kapitał, ale też zaplecze i biznesowe know-how. Stworzyliśmy korzystny ekosystem startupowy, wspierając rozwój młodych firm. Nasze inkubatory to gwarancja sukcesu. Niektóre z firm korzystających z nich są dziś potężnymi spółkami notowanymi na giełdzie. Wiemy, że gdyby nie nasz Inkubator i dostęp do infrastruktury WPT, nie mogłyby one przekształcić swoich pomysłów w dobrze funkcjonujące biznesy – mówi Dominik Marzec, dyrektor działu ds. Wspierania Przedsiębiorczości w WPT.

Do tej pory w inkubatorach WPT rozwinęło się ponad 330 firm. Aż 80% z nich odniosło sukces. - Korzystanie z inkubatora to dla nas nie tylko wynajem przestrzeni biurowej. To też okazja do udziału w szkoleniach, poznawanie innych początkujących, ale też doświadczonych przedsiębiorców. To wreszcie okazja dla firm, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę na poznanie potencjalnych przyszłych klientów, w gronie rezydentów WPT – ocenia Jakub Karkocha.

W inkubatorach WPT można skorzystać z preferencyjnych warunków najmu powierzchni biurowych oraz infrastruktury badawczo-rozwojowej – laboratoriów i prototypowni. Wsparcie WPT można też uzyskać w ramach programu WPT StartUp HUB, który oferuje preferencje cenowe nie tylko na biura, ale również na powierzchnie, sprzęt i usługi laboratoryjne oraz szkolenia. Więcej na www.startupwro.pl.

Źródła: Wrocław