Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Wrocław, wspólnie z włodarzami całej aglomeracji, stara się poprawiać komfort najstarszych mieszkańców miasta. Dlatego też ruszyła Karta Seniora Aglomeracji Wrocławskiej, czyli pakiet zniżek u 100 partnerów na terenie Wrocławia i gmin z aglomeracji.

Karta Seniora Aglomeracji Wrocławskiej to pakiet zniżek u stu partnerów na terenie miasta i gmin z aglomeracji. Partnerów jednak wciąż przybywa.

- Wciąż zgłaszają się do nas kolejne firmy i instytucje, więc zakładamy, że docelowo będzie to grubo ponad 200 podmiotów. Karta zapewni wszystkim mieszkańcom gmin z aglomeracji, którzy mają powyżej 60 lat, możliwość skorzystania z przygotowanych promocyjnych ofert – mówi Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia.

Do czego uprawnia karta z powodzeniem i od lat działająca we Wrocławiu (Wrocławska Srebrna Karta Seniora), która teraz będzie uzupełniana przez Aglomeracyjną Kartę Seniora? Przede wszystkim oznacza darmowe lub zniżkowe wejścia na wydarzenia kulturalne i edukacyjne (organizowane przez teatry, kina, muzea, domy kultury, centra inicjatyw twórczych, stowarzyszenia, fundacje), a także zniżki na zajęcia sportowe i rekreacyjne, rajdy terenowe oraz wycieczki. To także rabaty na usługi prozdrowotne, konsultacje oraz porady ze specjalistami i lekarzami, wreszcie zniżki na wybrane produkty i usługi w sklepach i salonach kosmetycznych.

- Karta Seniora Aglomeracji to rozszerzenie Wrocławskiej Karty Seniora, a ta działa doskonale. W programie mamy ponad 60 tys. mieszkańców Wrocławia. Partnerami Karty jest 150 instytucji i firm. Mieszkaniec aglomeracyjnej gminy będzie mógł skorzystać z oferty wrocławskich partnerów, a wrocławscy seniorzy będą mogli skorzystać z obiektów i instytucji w aglomeracyjnych gminach – wyjaśnia Jacek Kowalski, prezes stowarzyszenia Aglomeracja Wrocławska.

Posiadacze wrocławskiej srebrnej karty seniora mogą korzystać teraz ze zniżek w gminach Aglomeracji: nie trzeba wyrabiać nowej karty. Opis Karty Seniora Aglomeracji Wrocławskiej wraz z listą partnerów można znaleźć na stronie: www.seniorzy.wroclaw.pl/karta-seniora-aglomeracja.

- Mamy już blisko 100 partnerów na terenie Wrocławia i w gminach Aglomeracji. Cały czas dołączają kolejne firmy. Karty przygotowane są dla członków Stowarzyszenia, tj. dla gmin Bierutów, Borów, Czernica, Długołęka, Dziadowa Kłoda, Jordanów Śląski, Kąty Wrocławskie, Kobierzyce, Kondratowice, Krośnice, Malczyce, Mietków, Międzybórz, Prusice, Przeworno, Strzelin, Syców, Środa Śląska, Wiązów, Wisznia Mała, Wołów, Zawonia, Żmigród – wylicza Kowalski.

Do programu może przystąpić mieszkaniec gminy, która jest członkiem Stowarzyszenia Aglomeracja Wrocławska i jest to osoba mająca 60 lat i więcej. Karty wydawane będą w urzędach gmin, całkowicie bezpłatne.

Źródła: Wrocław