Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Od minionego piątku Wrocławiem rządzą silwersi. Otrzymali klucz do miasta od prezydenta Jacka Sutryka, wysłuchali koncertu Andrzeja Cierniewskiego i bawili się podczas Prywatki z Radiem Pogoda, prowadzonej przez Joannę Kruk i Zygmunta Chajzera. A to dopiero początek…

Prezydent Jacek Sutryk właśnie przekazał seniorom klucze do miasta. Jak widać, obie strony są z tej transakcji zadowolone...

Wrocławskie Dni Seniora to blisko 200 atrakcyjnych wydarzeń kulturalno – rozrywkowych aż do 19 października! Co m.in. znajduje się w programie? Jest on napakowany jak najlepszy kabanos. Wystarczy spojrzeć na harmonogram środy, 13 września. W Dziennym Domu Pomocy przy ul. Kościuszki 67, w godz. 10.30-12, szykuje się spotkanie pod hasłem „Szklane lampiony”, a poprowadzi je Agnieszka Kinasz, instruktor ds. kulturalno-oświatowych. Będzie można samemu wykonać takie właśnie lampiony z materiałów dostarczonych przez organizatora.

W środę można się też wybrać na „Herbatkę dla Seniora” do Wrocławskiego Centrum Seniora przy pl. Dominikańskim 6 (godz. 11). Będzie o znaczeniu ziołowych i owocowych składników herbat w kontekście profilaktyki zdrowotnej. Z kolei w Ogrodzie Jordanowskim przy ul. Ciepłej 15b zaplanowano zajęcia z Nordic Walking (godz. 10.30). Zajęcia poprowadzi Anna Matysiak, fizjoterapeutka i instruktorka tej formy aktywności. Można się nauczyć poprawnej techniki chodu z kijami, spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu oraz poznać korzyści płynące z chodzenia z kijkami.

Środa to także wydarzenie pod hasłem „Miłość, kasa i krokodyl, czyli kobiety Aleksandra Fredry”. Czas i miejsce akcji - Zakład Narodowy im. Ossolińskich, ul. Szewska 37, Sale pod Kopułą, w godz. 13-14. To wystawa czasowa, z której dowiemy się m.in., kim była dla poety kobieta idealna. Wstęp wolny. Wreszcie można też 13 września zwiedzić Salę Tradycji Straży Miejskiej. Zbiórka przy portierni budynku Straży Miejskiej, ul. Na Grobli 14/16.

Czwartek również wygląda atrakcyjnie. W godz. 10-15 w Ogrodzie Jordanowskim odbędzie się wielopokoleniowa impreza plenerowa pt. „Archipelag Życzliwości”. W programie m.in. konkurencje zwinnościowo-sprawnościowe, występy zaproszonych gości od juniora do seniora, a także kawiarenka z małym „co nieco” dla uczestników. Wstęp bezpłatny. W parku Karłowickim natomiast ruszy XII Rajd Terenowy z okazji Dni Seniora (w godz. 11-13). Będzie trasa piesza, rowerowa i Nordic Walking.

Piątek to m.in. dzień pieczonego ziemniaka (DDP, ul. Komuny Paryskiej 11, godz. 9.30) i warsztaty z kompozycji kwiatowych (WCS, pl. Dominikański 6, godz. 10), z kolei w sobotę zapraszamy na festyn na Sołtysowicach (Pałacyk pod Platanem, ul. Sołtysowicka, w godz. 11-16).

Szczegółowy program na wcrs.wroclaw.pl w zakładce wrocławskie centrum seniora.

Źródła: Wrocław