Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

W marcu rusza wiosenna edycja Dziecięcego i Młodzieżowego Studia Architektury, czyli sobotnich warsztatów w Hali Stulecia. Tym razem uczestnicy wspólnie się zastanowią, co by było, gdyby… Dlatego jeśli chcesz poznać odpowiedź na to pytanie, a do tego projektować i budować, to propozycja dla Ciebie na dziewięć najbliższych weekendów!

Dlaczego niektóre wizje architektoniczne pozostawić lepiej w sferze marzeń? Czy miasta mogą płynąć i przemieszczać się? Przyjdź, posłuchaj, działaj i baw się dobrze.

Dziecięce i Młodzieżowe Studio Architektury to program cyklicznych warsztatów edukacyjnych poświęconych architekturze, projektowaniu i przestrzeni współczesnego miasta. Warsztaty łączą zdobywanie wiedzy o kształtowaniu przestrzeni z niezwykłą zabawą w projektantów. W trakcie zajęć uczestnicy rozwijają twórcze myślenie, umiejętność pracy zespołowej oraz wrażliwość na zróżnicowane potrzeby mieszkańców i użytkowników przestrzeni. Każdy cykl poświęcony jest innemu tematowi.

- Tym razem przygotowaliśmy dla dzieci i młodzieży cykl zajęć, podczas których znajdziemy odpowiedzi na wiele pytań. Co by było, gdyby każdy architektoniczny projekt został zrealizowany? Jak wyglądałyby obecnie nasze miasta? Dlaczego niektóre wizje architektoniczne lepiej pozostawić w sferze marzeń? Czy miasta mogą płynąć, przemieszczać lub unosić się w powietrzu? Czy możliwe jest budowanie domów głęboko pod ziemią? - mówi Edyta Leszczyńska, kierowniczka zespołu ds. edukacji i turystyki.

Harmonogram zajęć: 2.03 - Wizje niespełnione; 9.03 - Niepokorni artyści; 16.03 - Wrocław, jakiego nie znacie; 23.03 - Architektoniczne kontrowersje; 6.04 - Miasta maszyny; 13.04 - Raz na wodzie, raz pod wodą; 20.04 – Podziemne miasta; 27.04 - Popatrz w górę! Drapacze chmur nie z tej ziemi; 4.05 – Miasta wyśnione.

Warsztaty odbywają się w soboty w godzi. 11:00-13:00 (dla dzieci 6-10 lat) oraz 13:30-15:30 (dla młodzieży 11-15 lat). Zapisy i koszt - 350 zł za udział w całym cyklu 9 warsztatów, 45 zł za udział w pojedynczych zajęciach. Liczba miejsc ograniczona, na każde warsztaty obowiązują zapisy. Więcej: 71 347 50 55; 511 146 221; edukacja@halastulecia.pl.

Źródła: Wrocław