Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Stowarzyszenie Aglomeracja Wrocławska zaprasza do udziału w konferencji „Otwarte Głowy” o wyzwaniach stojących przed edukacją. Dlaczego to takie ważne? Choćby dlatego, że szkoła jest dla wszystkich. Bez względu na kolor skóry, wyznanie, płeć, pochodzenie czy też sytuację ekonomiczną.

Imprezę poprowadzi i dyskusję będzie moderował dziennikarz Piotr Jacoń.

Czas i miejsce akcji? 17 lutego, Wrocławskie Centrum Kongresowe przy Hali Stulecia. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale uwaga - liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Rejestracja odbywa się poprzez stronę otwarteglowy.eu.

Wydarzenie jest skierowane do wszystkich tych, którzy na co dzień zajmują się szeroko rozumianą edukacją, wspieraniem oraz rozwojem dzieci i młodzieży w szkołach, uczelniach i innych placówkach wychowawczo-edukacyjnych Aglomeracji Wrocławskiej.

- Pomimo różnic jesteśmy równi i każdy powinien mieć takie same szanse na start w dorosłe życie. Szkoła to nie tylko miejsce, gdzie najważniejsza jest realizacja podstawy programowej. To także szkoła równych szans i równego traktowania, dostrzegająca różnorodność ludzi, kultur, religii i stylów życia - podkreślają organizatorzy.

Konferencję otworzy o godz. 10 Piotr Jacoń, dziennikarz, i prezenter związany ze stacją TVN24. Do pierwszego bloku (godz. 10.15) zaprosi Janinę Bąk, aktywistkę, influencerkę i autorkę książek, m.in. „Statystycznie rzecz biorąc”. Będzie m.in. o tym, dlaczego warto wspierać równość, różnorodność i równowagę psychiczną.

Czy wiesz, że większość rodziców uważa, że ich synowie mają wyższe IQ niż córki? Że ponad połowa 6-letnich dziewczynek uważa, iż inteligencja to męska cecha? Albo że 6% nastolatków LGBTQ+ ma poważne objawy depresji? A w całym kraju niemal 10% dzieci cierpi z powodu trudności psychicznych? Warto się wsłuchać w ten blok.

W ramach drugiego (godz. 11.15) wystąpi Maciej Makselon (Uniwersytet Jagielloński), nauczyciel pisania i skutecznej komunikacji. Dowiemy się, jakie siły stoją za pojawieniem się feminatywów w języku polskim? Do czego i czy w ogóle są nam one potrzebne? No i jeżeli już, to jak ich używać.

Blok trzeci, od godz. 13.15, to czas dla Przemysława Staronia, psychologa, kulturoznawcy i nauczyciela, w tym Nauczyciela Roku 2018. Tytuł prezentacji – „W szkole bohaterek i bohaterów", czyli jak bardziej uwierzyć w siebie. I jak tę pewność siebie rozwijać.

Całość zwieńczy w godz. 14.15-15.30 panel dyskusyjny dotyczący wdrażania polityki równościowej w edukacji, moderowany przez Piotra Jaconia.

Dzięki tej burzy mózgów mamy stworzyć obraz szkoły, która stawia na budowanie dobrych relacji. Do zobaczenia 17 lutego we Wrocławiu!

Źródła: Wrocław