Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Dziś druga część przewodnika po atrakcjach turystycznych Brzegu w województwie opolskim. A wśród nich m.in. urokliwy, idealny do relaksu Park Centralny im. J. Czajkowskiego czy historyczny Kościół Rzymskokatolicki, zasługujący wyjątkową na uwagę podczas zwiedzania.

Aquapark w Brzegu to m.in. 64-metrowa zjeżdżalnia, brodzik ze ślizgawką dla najmłodszych i wysoka jakość wody.

Park Centralny im. J. Czajkowskiego leży w sercu miasta i szczyci się różnorodnymi atrakcjami. Jednym z najbardziej odwiedzanych przez turystów miejsc jest wodotrysk, po którym pływają łabędzie i inne ptaki. Można też dostrzec niepowtarzalne okazy drzew czy mały ciągnący się strumyczek.

Brzeskie Centrum Kultury (BCK) to z kolei instytucja kulturalna działająca od 1992 roku, wcześniej znana jako Brzeski Dom Kultury. W 1967 roku zmieniła się jednak nazwa na Brzeskie Centrum Kultury. Miejsce szczyci się różnorodnymi wydarzeniami, takimi jak koncerty, spektakle czy wernisaże, prezentujące twórczość artystów o międzynarodowej skali jak i przedstawicieli lokalnych społeczności.

Coś dla ducha znajdziemy też w Kościele Rzymskokatolickim pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, obiekcie o znaczeniu historycznym. Został wzniesiony w latach 1734-1739, a wieże, według projektu Barona von Wilczka, dodano w latach 1854-1856. Powstał on na miejscu zniszczonego w 1545 roku zespołu klasztornego dominikanów przybyłych do miasta jezuitów w 1677 roku.

Charakterystyczny dla tej budowli jest urokliwy akcent, z dwuwieżową fasadą, pilastrami, portalem z umieszczonym nad nim krzyżem przy głównym wejściu oraz elewacjami zdobionymi półkolistymi oknami. Kościół zasługuje na uwagę, gdyż został wpisany do Rejestru Zabytków Województwa Opolskiego (nr 56).

Wreszcie chwile relaksu i coś dla ciała możemy sobie podarować w miejscowym Aquaparku, obiekcie rekreacyjnym otwartym również dla osób z niepełnosprawnością. Wykorzystano tu nowoczesne rozwiązania techniczne, m.in. system klimatyzacji utrzymujący odpowiednią wilgotność i stałą temperaturę powietrza. Dodatkowo, własna oczyszczalnia wody zapewnia, że jej jakość odpowiada normom czystości wody pitnej. Jest też zjeżdżalnia o imponującej długości 64 metrów, brodzik z wodą utrzymywaną w temperaturze 31 stopni oraz parasol wodny wraz z małą zjeżdżalnią dla najmłodszych.

Źródła: Wrocław