Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

W Hali Stulecia wystartowały Otwarte Mistrzostwa Świata w Brydżu Sportowym, potrwają do 3 września. World Bridge Series Wrocław 2022 to największa międzynarodowa impreza w tej dyscyplinie sportu. Startują w niej tworzone dowolnie pary i teamy, bez konieczności reprezentowania tego samego kraju.

World Bridge Series

Taka formuła sprawia, że zagrać może każdy z każdym. Dosłownie. A czy pierwszoligowy piłkarz wyjdzie kiedykolwiek na mecz Ligi Mistrzów przeciwko Leo Messiemu? Albo czołowa nawet tenisistka amatorka wystąpi na Roland Garros w pojedynku z Igą Świątek? Oczywiście – nie. Takie spotkania, w dodatku o najwyższą stawkę, są możliwe wyłącznie w brydżu! World Bridge Series odbywają się co cztery lata od 1962 r. W poprzedniej edycji (2018 Orlando, USA) wzięło udział kilka tysięcy zawodników z ponad stu krajów.

We Wrocławiu w najbardziej prestiżowej konkurencji teamów open (Rosenblum Cup) wystąpi pierwsza dziesiątka graczy światowego rankingu na czele z liderem Szwajcarem Pierre’m Zimmermannem na. Drugą i trzecią pozycję zajmują reprezentujący obecnie barwy Kraju Helwetów polscy brydżyści Piotr Gawryś i Michał Klukowski. Ogółem zobaczymy aż 70 brydżystów z pierwszej setki światowego rankingu WBF Open. Ambasadorką imprezy jest Renata Dancewicz, najlepsza brydżystka spośród polskich artystów. Internetowe transmisje można śledzić na platformie brydżowej BBO: www.bridgebase.com, a także z polskim komentarzem arcymistrza Jakuba Wojcieszka na jego kanale: www.twitch.tv/jcchochlik.

Wiemy już, że z 11 teamów, w których składach byli wyłącznie Polacy, do play-off awansowały dwa: AZS Wratislavia i SPS EKO Różanka. Sukcesy warte podkreślenia, bo pierwsi to gospodarze prowadzeni przez kapitana Stanisława Gołębiowskiego, a popularny „Bubu” występuje w dwóch rolach – oprócz skutecznego zawodnika jest też prężnym szefem Komitetu Organizacyjnego WBS.

Źródła: Strefa Miast
Tags:
  • brydż
  • sport
  • Wrocław
  • World Bridge Series