Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

W najbliższy weekend tramwaje nie będą jeździć na wrocławski Biskupin. MPK w tym czasie naprawi torowisko na wysokości przystanku przy ulicy Tramwajowej. W związku z tym 11 i 12 maja na odcinku pl. Grunwaldzki (ul. Reja) - Bartoszowice zostanie uruchomiony autobus zastępczy linii 701, który ma kursować co 10 minut.

Linia 10 w najbliższy weekend będzie kursować na trasie zoo - Leśnica

To nie jedyna zmiana w komunikacji w tej części miasta. W związku z tymi pracami remontowymi dwie linie tramwajowe 1 i 4 zostaną na dwa dni zawieszone.

Zastąpi je linia tramwajowa kursująca na trasie: Oporów - ul. Grabiszyńska - pl. Legionów - Piłsudskiego - Małachowskiego - Pułaskiego - pl. Wróblewskiego - pl. Społeczny - most Grunwaldzki - rondo Reagana (peron 4) - Skłodowskiej-Curie - most Zwierzyniecki - Mickiewicza - Paderewskiego - Różyckiego - Grunwaldzka - Sienkiewicza - Piastowska - Nowowiejska - Jedności Narodowej - Słowiańska - pl. Powstańców Wielkopolskich - Trzebnicka - Żmigrodzka – Poświętne. W przeciwnym kierunku linia 71 pojedzie tą samą trasą.

Natomiast linie 2 i 10 zostaną na czas remontu skrócone do pętli przy zoo, na pozostałej trasie będą kursować normalnie.

Źródła: Urząd Miasta Wrocław