Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Wspólna zabawa, praktyczna wiedza i dużo dobrej energii - tak Hydropolis zaprasza na początek wakacji. Już w sobotę, 27 czerwca, w godzinach 10:00-16:00 odbędzie się plenerowy piknik edukacyjny „Bezpieczne wakacje” dla całych rodzin. To świetna okazja, by w przyjaznej atmosferze zdobyć praktyczne umiejętności i dobrze wejść w sezon urlopowy. Udział w wydarzeniu na terenie zewnętrznym centrum jest bezpłatny.

Pikniki już w sobotę w Hydropolis

Program wydarzenia skupia się wokół bezpiecznego spędzania wakacji zarówno nad wodą, jak i w lesie czy podczas codziennych aktywności. Na uczestników czekają stoiska edukacyjne, warsztaty oraz pokazy przygotowane przez służby i partnerów, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo mieszkańców.

– Bezpieczeństwo to temat, o którym warto mówić w przystępny i angażujący sposób, zwłaszcza przed rozpoczynającymi się wakacjami. Chcemy pokazać, że odpowiedzialne zachowania mogą iść w parze z dobrą zabawą, a wiedza zdobyta podczas takiego wydarzenia zostaje z nami na długo – podkreśla Przemysław Gałecki, wiceprezes MPWiK we Wrocławiu.

Jedną z największych atrakcji będzie obecność ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na miejscu będzie można zobaczyć specjalistyczny sprzęt wykorzystywany podczas akcji, m.in. skuter wodny, quada czy kabinową łódź ratunkową. Uczestnicy dowiedzą się także, jak bezpiecznie korzystać z kąpielisk. – Nie zabraknie także strażaków i ich wozu bojowego. Najmłodsi będą mogli zajrzeć do środka pojazdu, zobaczyć wyposażenie używane podczas akcji oraz porozmawiać z ratownikami o ich codziennej pracy – zdradza Monika Domaradzka, menedżerka Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis.

Ważnym punktem pikniku będzie stoisko Nadleśnictwa Wołów Łęgi Odrzańskie. Leśnicy opowiedzą o zwierzętach zamieszkujących okoliczne tereny, znaczeniu ściółki leśnej oraz zagrożeniach pożarowych, które latem stanowią realne niebezpieczeństwo.

Dużą wartość edukacyjną będą miały warsztaty prowadzone przez Wrocławską Akademię Pierwszej Pomocy. Uczestnicy nauczą się podstaw udzielania pomocy i przećwiczą reakcje w sytuacjach zagrożenia życia. Instruktorzy pokażą, jak ważne są szybka reakcja i opanowanie w kryzysie.

Podczas wydarzenia zaprezentują się także Ekosystem oraz partnerzy zaangażowani w działania ekologiczne i edukacyjne. Na najmłodszych czekać będą dodatkowe animacje i konkursy prowadzone przez uwielbianą maskotkę Hydropolis – Żółwicę Stefanię, która ponownie stanie się bohaterką rodzinnej zabawy i wspólnych zdjęć.

Trwają prawdziwe upały, więc Hydropolis zadba o solidną dawkę ochłody. Na uczestników będzie czekać wodny bar #PijKranówkę z kranówką serwowaną przez MPWiK. To szybkie i skuteczne orzeźwienie na start lata. Chwilę wytchnienia przyniesie też drukarka wodna, która niczym kurtyna rozchyla się przed gośćmi, zapraszając ich do świata Hydropolis.

Piknik „Bezpieczne wakacje” to propozycja dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć lato aktywnie i świadomie. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 27 czerwca 2026 r., w godz. 10:00-16:00. Wstęp na teren zewnętrzny Hydropolis, gdzie przygotowano wszystkie atrakcje, jest bezpłatny. Zwiedzanie wystawy odbywa się zgodnie z obowiązującym cennikiem.

Źródła: Hydropolis