Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Beach Bar Port Węglowy powstał obok południowej stacji Polinki, u ujścia Oławy do Odry. Jego operatorem jest Wrocławski Park Wodny. Nowa przestrzeń na kulturalno-rekreacyjnej mapie miasta spodobała się mieszkańcom. Teraz staje się dostępna z wody.

Pomost w Porcie Węglowym to nowe, większe możliwości.

Aquapark, uruchamiając Port Węglowy, zapowiedział, że zyski będzie kumulował i przeznaczał na dalszy rozwój. W ciągu najbliższych lat cały teren ma się zamienić w pierwszą wrocławską marinę. Z przystanią, stacją do tankowania motorówek, wypożyczalnią kajakową oraz stanowiskami dla camperów. A jeszcze wiosną przestrzeń była porośnięta chwastami.

Zyski są przeznaczane na rozwój punktu – stanęły np. podświetlane mini fontanny - ale też na tworzenie mariny. Stąd pojawienie się długiego na 30 metrów, pływającego drewniano-stalowo-betonowego pomostu.

- Pomost pływający jest wygodny zarówno dla kajakarzy jak i odwiedzających nas bardziej złożonym sprzętem wodnym. Stwarza możliwość zatrzymania się na chwilę, wyjścia po trapie na ląd, odpoczynku na plaży czy kupienia bezalkoholowych napojów - wylicza Magdalena Kośla, menedżer Portu Węglowego, który, jako zarządca, będzie kierować ruchem.

- By cała zatoka służyła także jednostkom o głębszym zanurzeniu, konieczne będzie nie tylko oczyszczenie dna, ale też pogłębienie zatoki i naprawa podwodnych skarp nabrzeża zatokowego – zaznacza Kornel Kempiński, dyrektor zarządzający Wrocławskim Parkiem Wodnym. - To jednak będzie kosztować i musimy pieniądze uzbierać lub znaleźć dodatkowe finansowanie. Potwierdzają się nasze szacunki, że stworzenie tu mariny to koszt rzędu 30-40 mln zł. To plan na lata. Na razie cieszymy się, że wrocławianie polubili Port. Jak dotąd, udało się zarobić około 200 tys. zł i za te pieniądze sfinansowaliśmy m.in. konstrukcję pomostu z trapem – dodaje.

W dni powszednie Port Węglowy czynny jest od godz. 15, w weekendy od 12. W czwartki jest kino na świeżym powietrzu lub dancingi dla seniorów (w godz. 18-21), w środy zajęcia z zumby - o godz. 17 dla seniorów, o 18. dla wszystkich. Magnesem są też inne atrakcje - plaża z morskim piaskiem, statek piracki dla dzieci, huśtawki, ogród społeczny, leżaki, parasole i strefa gastro, także z kuchnią fit.

Najbliższa potańcówka 10 sierpnia. Wcześniej, 5 sierpnia (sobota), silent disco - trzy kanały muzyczne, trzech utalentowanych DJów i świetna zabawa. Za darmo. Niedziele to z kolei czas uspokojenia, stąd o godz. 18 zapraszają

instruktorzy jogi z Wrocławskiego Parku Wodnego. - Czasem wydarzenia organizują u nas nasi goście, co oznacza, że jesteśmy przyjazną przestrzenią – dodaje Magda Kośla.

Od teraz kino pod gwiazdami czy udział w zajęciach zumby stanie się też możliwy z poziomu wody - nawet jeśli będzie to wymagało nieco ekwilibrystyki.

Źródła: Wrocław