Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Mimo że mamy listopad, to w obu obiektach Wrocławskiego Parku Wodnego – przy ul. Borowskiej i przy Polnej - trwają intensywne prace ogrodnicze. Na obu obiektach pojawi się łącznie niemal 120 drzew. Plany są jednak o niebo bogatsze.

Zieleń wokół basenu rekreacyjnego na Brochowie  pozwoli korzystać z cienia, wypoczywając nad brzegiem wody.

Przy Borowskiej, głównie w strefie saunarium, drzewa są sadzone partiami o poranku, zanim jeszcze na teren obiektu wchodzą goście. Poza tym posadzonych zostanie na terenie ogrodu około 140 laurowiśni. Do tego krzewy, kwiaty i trawy ozdobne oraz nowa trawa o powierzchni ponad 700 mkw.

Dotychczasowy ogród saunowy udało się połączyć w jedną całość ze zbudowaną przed rokiem wioską saunową. W rezultacie powstał największy w Polsce ogród wypoczynku i rekreacji dla dorosłych z saunami, strefami relaksu i wypoczynku. W obiekcie pojawiły się też dwie nowe atrakcje - to palenisko na świeżym powietrzu, wokół którego nawet w chłodne dni można usiąść i się ogrzać oraz grota lodowa z urządzeniem stale produkującym lód.

80 drzew pojawi się także na Brochowie. Gdy urosną, będą miały pozytywny wpływ także na jakość powietrza na całym osiedlu. - Tutaj drzewa będą wokół basenu rekreacyjnego. Tak, by w przyszłości można było korzystać z cienia, wypoczywając nad brzegiem wody.

Na Brochowie pojawiły się już krzewy, trawy ozdobne, laurowiśnie. Wszystko pięknie zaaranżowane. Umieszczono też domki dla owadów oraz karmniki dla ptaków. To nie koniec inwestycji. Trwa właśnie postępowanie przetargowe, bo Aquapark chciałby stworzyć w obiekcie przy Borowskiej, na terenie saunarium, wypoczywalnię.

- To będzie znakomite miejsce. Całe przeszklone! Zarówno od przodu jak i od góry rodzaj „ogrodu ziomowego" pokrytego wielkimi taflami szkła, mocowanymi na aluminiowych profilach. To grube, klejone warstwowo szyby, których współczynnik przenikania ciepła równa się masywnym ścianom. Do tego ogrzewanie na całej 60-metrowej powierzchni - opowiada prezes Kaliszczak.

Budowa nie powinna przesadnie zakłócać relaksu gości. Teren został już wydzielony i odgrodzony, a wykonawca nie będzie mógł na teren obiektu wjeżdżać ciężkim sprzętem. - Leżysz na leżaku w ciepłym pomieszczeniu i patrzysz w gwiazdy, a za szybą śnieg. Czy można sobie wyobrazić lepszy relaks? – pyta prezes Kaliszczak. Latem z kolei te masywne przeszklenia będą ruchome i przesuwane tak, by nowa przestrzeń płynnie łączyła się z ogrodem saunowym.

Nowy obiekt wymaga przełożenia sieci podziemnych, wylania pod całością nowych fundamentów, przeprowadzenia nowej wentylacji dla znajdującej się poniżej strefy fitness. Także wielkie szyby w aluminiowych stelażach mogą stanowić wyzwanie dla ewentualnego wykonawcy.

W tej chwili pracuje komisja przetargowa - czy nowy obiekt powstanie jeszcze w tym roku i ile ostatecznie będzie kosztował, dowiemy się jeszcze w listopadzie.

Źródła: Wrocław