Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Wrocławski Park Wodny to obiekty przy ul. Borowskiej i na Brochowie, a także budowany trzeci kompleks przy ul. Wilanowskiej. Jak się okazało w środę, Aquapark przy Borowskiej to jednocześnie ulubione miejsce wypoczynku wrocławian i Dolnoślązaków. Żaden inny obiekt rekreacyjny w regionie nie ma tak wielu gości.

- Nie mogę powiedzieć, ile robię basenów. Mój kardiolog nie może tego usłyszeć - dworował sobie Andrzej Mitura, szczęśliwy klient Wrocławskiego Parku Wodnego.

Park Wodny prowadzi dokładne statystyki. Stąd wiadomo, że Pan Andrzej Mitura, który w środę po godz. 13 odwiedził wspólnie z rodziną obiekt przy Borowskiej, to jednocześnie półtoramilionowy klient w 2022 roku.

Obiekt przy Borowskiej działa nieprzerwanie od 2008 roku. Z roku na rok aquapark się zmienia i rozrasta, przybywa atrakcji i gości. Lata pandemii - 2020 i 2021 nieco ograniczyły liczbę odwiedzających. Rok 2022, mimo początkowych obostrzeń, okazał się rekordowy. W 2017 roku Borowską odwiedziło 1,7 mln gości, ale wtedy półtoramilionowy gość pojawił się w październiku. Teraz - w końcówce września.

- To dla nas olbrzymie wyróżnienie i odpowiedzialność. Cieszę się, że wrocławianie, Dolnoślązacy, a może nawet Polacy - bo goście przyjeżdżają do nas regularnie także z Poznania czy ze Śląska - decydują się spędzić u nas i z nami czas. Ale dziś Aquapark to nie tylko miejsce relaksu czy rozrywki. Prowadzimy szkołę pływania, to u nas wiele szkół Wrocławia organizuje pływackie lekcje wychowania fizycznego finansowane przez Urząd Miasta, to tu prowadzimy zajęcia wspierające rehabilitację czy uczymy zdrowego stylu życia - wylicza prezes WPW Grzegorz Kaliszczak.

Pan Andrzej Mitura okazał się półtoramilionowym gościem w 2022 roku. Jak mówi, jest mieszkańcem Krzyków i częstym gościem Parku Wodnego. Czasem przychodzi wspólnie z wnuczkami.

- Najczęściej staram się przychodzić rano. Wtedy na basenie sportowym jest niewiele osób. Dziś wyjątkowo się spóźniłem. To bardzo opłacalne spóźnienie - cieszył się Andrzej Mitura.

Szczęśliwiec otrzymał od Wrocławskiego Parku Wodnego, poza gadżetami, także roczny karnet VIP. Dzięki niemu można w obiekcie przebywać cały dzień, bez ograniczeń czasowych. Pobyty całodzienne są bardzo popularne wśród gości - aż 138 811 kupiło taką wejściówkę w 2022 roku. Popularniejszy jest tylko bilet dwugodzinny - w tym roku z takiego wejścia skorzystało 174.928 gości.

W obiekcie na Borowskiej, na basenach rekreacyjnych, sportowych, w strefie saun czy fitness jednocześnie może przebywać do 4 tysięcy osób. W sierpniu obiekt odwiedziło łącznie ponad 200 tysięcy osób. Teraz, choć wakacje się skończyły, ruch wcale nie jest mniejszy.

- Odwiedzają nas dzieci ze szkół w ramach lekcji wf-u, a i wrocławianie - im chłodniej, tym chętniej korzystają z naszej strefy saun albo strefy fitness, gdzie trenują indywidualnie, ale też zapisują się na zajęcia grupowe. I są spektakularne efekty takich treningów: w przyszłym tygodniu mamy Maraton Zumby, a w najbliższy piątek Noc Saunową - wylicza Paweł Rańda, wioślarski wicemistrz olimpijski, dziś wiceprezes spółki.

Wrocławski Park Wodny może odwiedzać tak wielu gości dzięki prowadzonym niemal bez przerw rozbudowom. Dość powiedzieć, że w 2020 roku oddano do użytku dwa nowe baseny zewnętrzne o łącznej powierzchni 700 mkw. lustra wody wraz z letnim wejściem kasowym i szatnią z zapleczem sanitarnym. W 2022 roku powstała całkowicie nowa wioska saunowa. Znajduje się w niej aż sześć saun, strefa gastronomiczna, wypoczywalnia i zaplecze sanitarne. W ten sposób ogród saunowy w głównej siedzibie Wrocławskiego Parku Wodnego został powiększony do 6 tys. mkw.

Przede wszystkim jednak na wakacje wrocławianie otrzymali prezent: nowy obiekt na Brochowie, przy ul. Polnej 10. Składa się z 4 basenów, strefy saunarium i strefy fitness.

Mimo podwyżek cen gazu i prądu, wprowadzonych przez państwowych dostawców energii, priorytetem dla władz spółki jest pozostawienie cen biletów na niezmienionym poziomie. Dlatego obecnie Aquapark szuka rozwiązań, które pomogą znaleźć oszczędności bez znaczącego ograniczenia oferty. WK

Wilanowska zgodnie z planem

- Cały czas się rozbudowujemy, wychodząc z założenia, że w momentach niepewności na świecie i zawirowań gospodarczych jedynym ratunkiem jest ucieczka do przodu. To dlatego oczkiem w głowie jest dla nas budowa kolejnego aquaparku - przy ul. Wilanowskiej. Obiekt będzie bliźniaczo podobny do Brochowa, budowa idzie planowo – podkreśla Grzegorz Kaliszczak.

Źródła: Aquapark Wrocław