– Na podstawie obserwacji jesteśmy w stanie stwierdzić, że to najprawdopodobniej chłopak. Maluch jest ciekawski, odważny i zaczyna już nawet eksperymenty z pokarmem stałym – mówi Weronika Skupin z zoo.
Charakterystyczne jest to, że mordka tej małpy jest naga i wyróżnia się wydatnymi bokobrodami jasnej barwy. Małpy te dożywają zwykle wieku 9 lat w naturalnym środowisku
Mangaba rudoczelna jest zakwalifikowana w Czerwonej Księdze Gatunków Zagrożonych jako gatunek zagrożony. Małpa z rodziny koczkodanowatych została silnie dotknięta zarówno utratą siedlisk. Występuje w Afryce na terenie Nigerii, Kamerunu, Gabonu. Lokalnie uważana jest za szkodnika rolniczego i stąd częste polowania na nią.
Gatunek ten żyje w pobliżu wybrzeża Atlantyku, gdzie lasy zostały znacznie zmodyfikowane na potrzeby rolnictwa. Ma to miejsce szczególnie na wybrzeżu Kamerunu, gdzie przemysłowe plantacje rolnicze (banany, palma olejowa, kauczuk) i małe gospodarstwa rolne zastąpiły obecnie większość pierwotnych lasów. Szacuje się , że liczebność gatunku spadła o ponad 50% w ciągu ostatnich 27 lat.