Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Jest takie młodzieżowe powiedzenie – „albo grubo, albo wcale”. I właśnie tak się bawią wrocławscy seniorzy. Tegoroczne Dni Seniora to, uwaga, blisko 200 wydarzeń w ciągu ponad miesiąca. Inauguracja już 8 września.

Dni Seniora 2023 to blisko 200 wydarzeń kulturalno-artystycznych od 8 września do 19 października.

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego zaprasza seniorów do świętowania w dniach 8 września – 19 października. W tym czasie zaplanowano m.in. warsztaty, festyny, wydarzenia muzyczne, sportowe i artystyczne. Przygotowano również konkursy z nagrodami, koncerty, wykłady, bezpłatne badania i konsultacje, czy też spacery z przewodnikiem.

Co nas czeka 8 września? Spotykamy się w Rynku (pl. Solny i pl. Gołębi). Na pl. Solnym w godz. 10-11.30 pojawią się stanowiska partnerskie i odbędą pokazy taneczne. O godz. 11.30 ruszy natomiast półgodzinny Marsz Kapeluszy wokół Ratusza.

W samo południe przyjdzie czas na uroczystą Inaugurację Dni Seniora 2023 z udziałem prezydenta Jacka Sutryka oraz Senioralnej Pary Królewskiej. Będzie mnóstwo miłych akcentów takich jak wręczenie statuetek dla „Przyjaciół Seniorów” oraz certyfikatów „Miejsc Przyjaznych Seniorom”. Zostaną też wręczone nagrody laureatom konkursów „Wrocław seniorów wita, o kapelusz i muszkę pyta”, „Młodzi duchem, dojrzali stażem” oraz „Smart Senior”.

O godz. 13 zacznie koncertować Andrzej Cierniewski, a po jego występie, 60 minut później, ruszy Prywatka z Radiem Pogoda i potrwa do 17.

Korzystanie pełną piersią i pełną gębą z tak bogatego programu kulturalno-artystycznego wymaga żelaznej kondycji. Dlatego już 8 września ruszy i potrwa do 15 października program pod hasłem Zdrowie seniora pod kontrolą. W godz. 10-16 w sali obsługi klientów przy ul. G. R. Traugutta 55 Dolnośląski Oddział Wojewódzki NFZ, dzięki doradcom ds. profilaktyki, będzie udzielał informacji na temat nawyków sprzyjających zdrowiu. Będą też wykonywane pomiary ciśnienia. Ale to nie wszystko, bo ciała seniorów zostaną prześwietlone kompleksowo, o ile tylko ktoś wyrazi na to ochotę.

W ofercie pojawi się analiza składu ciała (kiosk profilaktyczny), pozwalająca na określenie proporcji pomiędzy tkanką tłuszczową, tkanką mięśniową oraz nawodnieniem organizmu. Dodatkowo w każdą środę będą zapraszani eksperci z zakresu leków i suplementów diety, zdrowia jamy ustnej, rehabilitacji, a także wsparcia i pomocy psychologicznej. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, nie obowiązują zapisy.

Sobota, 9 września, to wydarzenie pt. Szlakiem paradoksów w historiach malarskich, na które zaprasza prowadzący Grzegorz Wojturski. Widzimy się o godz. 16 w Muzeum Narodowym we Wrocławiu (gmach główny) przy pl. Powstańców Warszawy 5. Wstęp bezpłatny, ale obowiązują zapisy (do 30 osób) - od 1 września (tel. 71 372 51 48, e-mail: edukacja@mnwr.pl). A wieczorem na pl. Wolności Potańcówka Wrocławska. Neonowe hity (godz. 18-23). Tu już zapisów nie ma, od Was zależy, kto będzie rządził na parkiecie!

O kolejnych wydarzeniach będziemy informować. Sprawdźcie harmonogram i zapisy na www.seniorzy.wroclaw.pl.

Źródła: Wrocław