Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Warszawiacy chętnie chodzą do kin studyjnych, których jest łącznie 14. Z myślą o nie tylko stałych bywalcach, ale i o wszystkich kochających filmy trwa Tydzień Warszawskich Kin Studyjnych. Między 19 a 25 kwietnia zaplanowano specjalne seanse filmowe, spacery i warsztaty.

Warszawiacy chętnie chodzą do kin studyjnych, których jest łącznie 14.

W Tygodniu Warszawskich Kin Studyjnych biorą udział wszystkie warszawskie kina studyjne, czyli Atlantic, Amondo, Elektronik, Iluzjon, Kinokawiarnia Stacja Falenica, Kino Na Boku, Kinoteka, Kultura, Luna, Muranów, Praha, Świt, U-jazdowski i Wisła. W każdym z nich zaplanowano pokazy, dyskusje, warsztaty, wystawy, spotkania, spacery, a nawet potańcówkę. Będzie można zobaczyć ponadczasową klasykę, kroniki filmowe, teatroteki, a także najnowsze europejskie produkcje, w tym filmy dla dzieci. Część wydarzeń jest bezpłatna, pozostałe są w przystępnych cenach.

Tydzień Warszawskich Kin Studyjnych otworzył 19 kwietnia seans filmu „Wilczyca” w kinie Luna, po którym odbędzie się dyskusja poświęcona polskiemu kinu gatunkowemu. Na sobotę zaplanowano pokaz przedpremierowy bajki „Kicia Kocia w przedszkolu”. Na popołudnie spacer z reżyserem Dariuszem Gajewskim śladami miejsc, które zagrały w filmie „Warszawa”.

W poniedziałek, 22 kwietnia młodzież szkolna weźmie udział w warsztatach pisania bloga, a fani kultowego „Kilera” Juliusza Machulskiego będę mieli okazję spotkać się z Janem Englertem i Katarzyną Figurą. Na zakończenie, 25 kwietnia w kinie Elektronik odbędzie się wyjątkowy seans filmu „Bestia” z muzyką na żywo. Pełny program Tygodnia Warszawskich Kin Studyjnych znajduje się na stronie: stowarzyszeniekinstudyjnych.pl.

Źródła: Strefa Miast