Akcję wspólnie z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 375 im. Orląt Lwowskich zainaugurował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Do placówki przy ul. gen. Romana Abrahama uczęszcza 744 uczniów. – I wszyscy biorą udział w Rowerowym Maju – zapewnia dyrektorka szkoły Jolanta Kępka.
Zasady akcji są proste. Każdy, kto przyjedzie do szkoły na rowerze, hulajnodze, rolkach, wrotkach, deskorolce, otrzymuje naklejkę. Punkt dostaje też klasa lub grupa. Na najbardziej aktywnych uczestników akcji czekają nagrody zarówno indywidualne, jak i grupowe. Szkoły i przedszkola rywalizują o tytuł najbardziej rowerowej placówki.
We wszystkie weekendy aż do 16 czerwca dzieci biorące udział w Rowerowym Maju będą mogły skorzystać z serwisu rowerowego. W wybranych placówkach od godz. 10.00 do 18.00 będzie można zrobić przegląd i drobne naprawy. Warunek jest jeden. Trzeba okazać dzienniczek rowerowy otrzymany w szkole lub przedszkolu. Dodatkowo stołeczny ZDM uruchomił zapisy na warsztaty doszkalające jazdę na rowerze. Ich uczestnicy będą mogli podnosić umiejętności pod okiem doświadczonych trenerów.
Tegoroczny Rowerowy Maj zostanie uroczyście podsumowany 16 czerwca podczas pikniku w parku Bródnowskim na Targówku. To będzie świetna okazja do integracji miłośników aktywnego stylu życia. Dlatego organizator Zarząd Dróg Miejskich zachęca, by przyjechać na piknik na ulubionym rowerze, hulajnodze, rolkach, deskorolce. Na uczestników będzie czekać moc atrakcji: konkursy, zajęcia sportowe i występy artystyczne.
Kampania z Gdańska rodem
Rowerowy Maj to kampania społeczna, która zachęca dzieci, ale także rodziców i nauczycieli do podróżowania do szkoły i przedszkola rowerem, hulajnogą, na deskorolce, wrotkach. Pomysłodawcą Rowerowego Maja jest miasto Gdańsk, które jako pierwsze w Polsce zorganizowało w 2016 r. rowerową akcję skierowaną do najmłodszych.