Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Przemocy domowej ciągle zdecydowanie częściej doświadczają kobiety. Wkrótce w Warszawie rozpocznie się kolejna edycja kampanii poświęconej pomocy ofiarom tego przestępstwa.

Według danych, z procedur Niebieskiej Karty w 2023 r. w Warszawie przemocy domowej doświadczyło prawie 7 tys. osób, w tym ponad 6 tys. kobiet i dzieci.

Według danych, z procedur Niebieskiej Karty w 2023 r. w Warszawie przemocy domowej doświadczyło prawie 7 tys. osób, w tym ponad 6 tys. kobiet i dzieci. W stolicy ofiary nie są jednak same. Mogą szukać wsparcia w takich placówkach jak: Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia, Warszawski Ośrodek Interwencji Kryzysowej oraz Dom Samotnej Matki. W zeszłym roku udzieliły one pomocy ponad 800 osobom. Dlaczego tak niewielu? Bo pozostałe po prostu nie wiedzą, gdzie szukać pomocy.

W przeciwdziałaniu przemocy domowej ważne są cykliczne akcje uświadamiające warszawiakom, że przemocy nie należy pozostawiać bez reakcji. Dlatego miasto ponownie włącza się w obchody akcji „16 dni przeciwdziałania przemocy ze względu na płeć” i rusza z miejską kampanią „Przemoc karmi się milczeniem”. Jednym z jej zadań jest promocja międzynarodowego znaku zamykanej dłoni „Pomóż mi”.

W komunikacji miejskiej i internecie pojawią się krótkie nagrania, w których kobiety z różnych środowisk społecznych i zawodowych pokazują, jak bezpiecznie poinformować o tym, że dzieje się im krzywda i pilnie potrzebują pomocy. Kampania będzie trwała od 25 listopada do 10 grudnia.

Źródła: Strefa Miast