Chcemy więcej zieleni – mówią mieszkańcy Poznania, a osiedlowi radni, jeśli tylko dysponują budżetem, zazieleniają kolejne ulice. Rada Osiedla św. Łazarz przekazała prawie 140 tys. zł na nasadzenia. Dzięki nim wiosną zazieleni się ul. Kanałowa, ale już teraz zmieniają się tam zasady parkowania.

Prace na Kanałowej rozpoczęły się 3 października. Aby można było posadzić nowe rośliny, najpierw trzeba pozbyć się betonu.

Prace na Kanałowej rozpoczęły się 3 października. Aby można było posadzić nowe rośliny, najpierw trzeba pozbyć się betonu. Odbrukowane zostanie ponad 250 mkw. nieprzyjaznej dotąd powierzchni. W związku z tymi pracami zmieniają się zasady postoju aut. Od poniedziałku nie można parkować po północnej stronie ulicy, na odcinku od Kolejowej do Małeckiego. Ustawione są już znaki informacyjne. Na kolejnym etapie prac zakaz zatrzymywania się będzie obowiązywał po południowej stronie, głównie między ul. Głogowską a Małeckiego i w okolicy ul. Kanałowej nr 15 (między przejściem dla pieszych a ogródkiem kawiarnianym). Koniec prac i związanych z tym utrudnień zaplanowano na ostatnie dni listopada.

Na Kanałowej w miejscu dawnego betonu pojawi się zieleń. Posadzone zostaną drzewa (wiśnie piłkowane, świdośliwy Lamarcka) i kwitnące krzewy (róże, budleje). Nie zabraknie ozdobnych traw i kwiatów, m.in. będzie aż 700 hiacyntów. – Gatunki dobraliśmy w taki sposób, by zieleń wyglądała atrakcyjnie przez cały rok – informują pracownicy Zarządu Dróg Miejskich. Dzięki temu Kanałową będzie przyjemniej spacerować już wiosną przyszłego roku, gdy rośliny zaczną się zielenić i kwitnąć.

Źródła: Strefa Miast