Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Do tej pory poznaniacy znali Wartę i Cybinę. Niebawem przez centrum miasta popłynie jeszcze jedna, tym razem zielona rzeka. Tak nazywa się kolejny projekt, który uatrakcyjni i jeszcze bardziej otworzy tereny Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Zgodnie z tym planem jeszcze w tym roku nieopodal pl. PeWuKi wzdłuż pawilonu Poznań Congress Center mają powstać aranżacje roślinne i ścieżka rowerowa. Zielona rzeka popłynie pomiędzy pawilonami 1 i 2, łącząc ul. Śniadeckich z Głogowską

Niedawno poznaniacy odzyskali nowe miejsce w sercu miasta. Plac PeWuKi, niedostępna dotąd, odgrodzona płotem przestrzeń MTP została zwrócona mieszkańcom. Teraz odbywają się tu koncerty i trwa cieszące się dużym powodzeniem Zimowisko pod Iglicą. Zgodnie z planami targi otwierają się na miasto, jego mieszkańców i turystów. Stąd nowe inwestycje. Zielona rzeka ma być kolejną.

– To część projektu, według którego teren MTP został podzielony na część wystawienniczą i miejską. To zmiana zamkniętej, biznesowej przestrzeni na ogólnodostępną. Targi mają być teraz również miejscem spotkań, spędzania wolnego czasu, rozrywki i kultury. Zielona rzeka pozwoli gościom i mieszkańcom Poznania korzystać z przestrzeni targów w otoczeniu zieleni – informuje Karolina Nawrot z MTP.

Zgodnie z tym planem jeszcze w tym roku nieopodal pl. PeWuKi wzdłuż pawilonu Poznań Congress Center mają powstać aranżacje roślinne i ścieżka rowerowa. Zielona rzeka popłynie pomiędzy pawilonami 1 i 2, łącząc ul. Śniadeckich z Głogowską. Dzięki niej przez teren targów będzie można przejść lub przejechać rowerem w otoczeniu zieleni. Mieszkańcy rejonu ul. Konopnickiej i Orzeszkowej dotrą teraz na Dworzec Zachodni na szagę. Wreszcie nie będą musieli omijać potężnej zamkniętej wyspy, jaką do tej pory były tereny MTP.

Zabetonowany teren już niebawem wybuchnie feerią kwiatów i zieleni. Zasadzone zostaną drzewa, trawy, byliny, rośliny miododajne. Zdaniem projektantów wpłynie to na ochłodzenie przestrzeni w upalne dni, redukcję zanieczyszczeń i poprawę retencji. Wytyczanie alejek i nasadzenia mają zakończyć się w III kwartale br. Architekci pracują już nad kolejnym etapem zazieleniania targów, gdyż podobny ciąg ma powstać na osi północ – południe.

Źródła: Strefa Miast