Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Koniec z seniorami balansującymi na ryczkach i wysokich drabinach tylko po to, by umyć okno! To dla nich przecież niebezpieczne – pomyśleli urzędnicy miejscy i postanowili pomóc. Jak zamówić mycie okien w mieszkaniu?

Mycie okien zostanie wykonane na koszt miasta pod warunkiem, że zlecający płaci podatki w Poznaniu.

– Tego naprawdę się nie spodziewałam – mówi wyraźnie wzruszona pani Roma, która właśnie dowiedziała się, że w tym roku okna w jej mieszkaniu umyje miasto. – Już w zeszłym roku, gdy wchodziłam na drabinę, bałam się, że spadnę i się pokiereszuję. Jakoś się udało, ale teraz sobie myślę, że na starość jednak nie zmądrzałam – śmieje się emerytka. – No bo co by było, gdybym spadła? Pewnie leżałabym tu godzinami, czekając na pomoc.

Z tym jednak koniec! Miasto postanowiło pomóc poznańskim seniorom. Każdy poznaniak, który już obchodził 80. urodziny, może zlecić mycie okien. Co prawda senior powinien zmagać się z chorobą lub niepełnosprawnością, ale kto w tym wieku jest w pełni zdrowy i sprawny...

Mycie okien zostanie wykonane na koszt miasta pod warunkiem, że zlecający płaci podatki w Poznaniu. Bezpłatna usługa obejmuje umycie szyb (z obydwu stron), a także ram okiennych i parapetów. Może być wykonana od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do 18.00.

By okna po zimie znów stały się krystalicznie czyste, wystarczy zadzwonić pod numer tel. 61 646 33 44 i wybrać tonowo „czwórkę”. Po zgłoszeniu się operatora trzeba podać imię, nazwisko, wiek, telefon i dokładne miejsce zamieszkania seniora. Przedtem warto policzyć też liczbę okien, które mają zostać umyte.

To niejedyna dogodność, na jaką mogą liczyć poznańscy seniorzy. Zadzwoniwszy pod powyższy numer telefonu, można także poprosić o pomoc w umyciu nagrobka bliskiej osoby. Warunek jest taki, by znajdował się on na Miłostowie lub Junikowie.

Poznańscy emeryci mogą też wybrać się w podróż Taksówką dla seniora. To darmowa usługa transportowa dla osób, które mają trudności w samodzielnym poruszaniu się komunikacją publiczną. Jest jeszcze ciesząca się sporym zainteresowaniem usługa Złota Rączka, czyli pomoc majsterklepki przy domowych usterkach. Płacący w podatki w stolicy Wielkopolski babcie i dziadkowie skorzystać mogą też z pedicure w ramach usługi Mobilna pielęgnacja stóp.

Źródła: Strefa Miast