Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Poznań sukcesywnie realizuje program modernizacji żłobków. Lepsze warunki zyskają nie tylko dzieci, ale też opiekunki zajmujące się maluchami w wytypowanych do remontu placówkach. W zeszłym roku wyremontowano już pięć żłobków, w 2023 r. będzie ich siedem.

Poznań sukcesywnie realizuje program modernizacji żłobków

– W lutym sukcesywnie ogłaszaliśmy postępowania przetargowe na wykonanie robót. Będą realizowane w żłobkach: Czerwony Kapturek, Żurawinka, Koniczynka, Przemko, Miś Uszatek, Calineczka i Ptyś – informują miejscy urzędnicy.

W każdej z placówek w zależności od potrzeb wykonane będą inne prace. W Czerwonym Kapturku przy ul. Klonowica wyremontowane zostaną wszystkie sale na obu piętrach, szatnie, łazienki i sypialnie. Wcześniej wymieniono już wszystkie instalacje i posadzki, żłobek będzie więc zupełnie jak nowy. Niewiele mniejszy zakres prac zaplanowano w Żurawince przy ul. Żurawinowej.

Przemko na os. Rzeczpospolitej i Koniczynka na Nowym Świecie zyskają nowe wejścia. W tym ostatnim remontu wymagają również piwnice. Miś Uszatek przy ul. Prądzyńskiego wzbogaci się o nową rozdzielnię posiłków.

Najprzyjemniejsze dla maluchów zmiany zajdą w Calineczce na os. Pod Lipami. Tam zupełnie na nowo zostanie zagospodarowany ogród. Pojawi się w nim plac zabawa oraz nowa strefa wypoczynku dla dzieci. Podobnie zmieni się otoczenie żłobka Ptyś na os. Przyjaźni.

Źródła: Strefa Miast