Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Takiej lokalizacji i widoku z okien może mieszkańcom Domu Weterana przy ul. Ugory w Poznaniu pozazdrościć niejeden poznaniak. Teraz obiekt nad Wartą dodatkowo przejdzie kurację odmładzającą.

Poznański DPS do remontu

– Budynek ma już pięćdziesiąt lat i nie jest w najlepszym stanie. Na ścianach wystąpiły odspojenia elewacji, widać też zacieki z tarasów i balkonów. Ponadto ściany piwnic nie spełniają norm cieplnych ze względu na braki w izolacji termicznej – mówi Marcin Gołek, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie

Budynek zostanie ocieplony i otrzyma nową elewację. Wszystkie nieszczelne okna i drzwi zostaną zastąpione nowymi. Dzięki temu seniorom będzie zimą cieplej, w pokojach będzie też ciszej. Renowację przejdą też duże balkony oraz ich balustrady – co zwiększy bezpieczeństwo podczas wypoczynku w letnie dni. Odnowiona zostanie pochylnia dla osób z niepełnosprawnościami.

To jednak nie wszystko. Zmieni się także patio. Okalające je murki zostaną odnowione, a płytki na ziemi wymienione. Roboty prowadzone będą tak, by możliwie najmniej zakłócać spokój mieszkańcom budynku. Z remontu cieszą się też mieszkańcy okolicznych osiedli.

– Dobrze, że wreszcie ktoś się nim zajął, bo to jeden z najciekawszych modernistycznych budynków powojennego Poznania – mówi pan Piotr, który interesuje się architekturą i często spaceruje po sąsiadującym z DPS-em parku. – W ostatnim czasie nie wyglądał tak, by ktokolwiek chciał w nim mieszkać. Teraz pewnie będzie prezentował się elegancko jak apartamentowiec – żartuje Pan Piotr.

Źródła: Strefa Miast