Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Garbary szare mary – śpiewał kiedyś Zenon Laskowik. Jak się okazuje, wcale nie takie szare, ale pełne tajemnic i ciekawostek. Właśnie została wydrukowana mapa fyrtla Garbary! Dowiemy się z niej, jak kiedyś wyglądała ta ważna dla miasta ulica i co ciekawego znajdziemy tu dziś.

Wydrukowana w pięciu tysiącach egzemplarzy mapa Garbar powstała we współpracy Fundacji Zapis z Radą Osiedla Stare Miasto i podmiotami skupionymi wokół Koalicji Fyrtel Garbary oraz miasta Poznań.

Mapa przedstawia lokalizacje ważnych dla poznaniaków miejsc. Oznaczono na niej place i skwery i zilustrowane zdjęciami historyczne obiekty, takie jak Stara Przepompownia, kościół oo. Franciszkanów czy Stara Papiernia. Są też nasze ulubione galerie sztuki, kawiarnie, restauracje, lokalne zakłady rzemieślnicze i inne punkty usługowe. Skąd wziąć taką mapę? Można ją bezpłatnie dostać w Informacji Turystycznej na Starym Rynku i w Centrum Informacji Kulturalnej mieszczącym się w budynku Arkadii, a także we wszystkich wymienionych na niej miejscach.

Wydrukowana w pięciu tysiącach egzemplarzy mapa Garbar powstała we współpracy Fundacji Zapis z Radą Osiedla Stare Miasto i podmiotami skupionymi wokół Koalicji Fyrtel Garbary oraz miasta Poznań. To nie pierwsza tego typu inicjatywa. W 2017 r. powstała Wrażeniowa Mapa ul. Święty Marcin, nieco później Łazarski Niezbędnik zawierający opisy zabytków i charakterystycznych miejsc osiedla Święty Łazarz. Swojej publikacji doczekali się też jeżyczanie. W ubiegłym roku wydano mapę jeżyckich rzemieślników promującą działające od wielu lat lokalne zakłady usługowe i punkty handlowe.

Źródła: Strefa Miast