Same władze zamierzają zająć się informowaniem o tym, gdzie i jak najłatwiej węgiel kupić. Miasto będzie prowadzić też działania informacyjne na temat zasad funkcjonowania rządkowego programu. Urzędnicy chcą, by informacja o tym, jak taniej dostać węgiel dotarła do wszystkich mieszkańców miasta.
Jednocześnie urzędnicy nie wykluczają wsparcia w dystrybucji węgla zgodnie z postanowieniami zawartymi w projektowanej ustawie, gdyby prywatni przedsiębiorcy nie sprostali wyzwaniu.
W Poznaniu ponad 60 proc. odbiorców indywidualnych korzysta z ciepła systemowego dostarczanego przez spółkę Veolia Energia Poznań S.A. Wsparcie w postaci dodatku węglowego otrzymało 6 tysięcy gospodarstw domowych. Warto pamiętać, że jeszcze do 30 listopada przyjmowane będą wnioski o wypłatę dodatku węglowego lub dodatku z tytułu ogrzewania domu drewnem, olejem opałowym, gazem LPG. Wnioski przyjmuje Poznańskie Centrum Świadczeń przy ul. Wszystkich Świętych 1. Wraz z początkiem grudnia rozpocznie się nabór wniosków o dodatek elektryczny dla osób ogrzewających swoje domy urządzeniami na prąd.