Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Jak wygląda życie pszczół i dlaczego są dla nas takie ważne? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy, spacerując nową ścieżką edukacyjną, która powstała przy ul. Ku Dębinie.

Poznań dba o owady. Pszczoły dostały już swoje hoteliki, w których mogą mieszkać i się rozmnażać.

– Poprzez 10 tablic edukacyjnych chcemy umożliwić dzieciom, młodzieży i dorosłym zapoznanie się z rolą i znaczeniem owadów zapylających – mówi Stanisław Tamm, sekretarz Miasta Poznania.

Na ścieżce znajdziemy także typowy ul wielkopolski oraz rzeźbę pszczoły.

– Dowiemy się, jakie zapylacze możemy spotkać, jak je rozpoznawać i jaki związek mają z kwiatami – mówi Katarzyna Dytrych, przyrodniczka i edukatorka. – W Polsce żyje ok. 470 gatunków pszczół, a my kojarzymy raptem kilka z nich. Ta ścieżka pokaże to niesamowite bogactwo i różnorodność przyrody. Mam nadzieję, że zachęci także do samodzielnego odkrywania tajemnic świata zapylaczy.

Poznań dba o owady. Pszczoły dostały już swoje hoteliki, w których mogą mieszkać i się rozmnażać. Pszczele apartamentowce umieszczono w wielu parkach we wszystkich częściach miasta. Na tym jednak nie koniec. Co roku w ramach akcji Stołówka dla fifnych owadów do przedszkoli i szkół podstawowych wraz z hotelikami trafiają torebki z nasionami pyłko- i nektarodajnych roślin. Dzieci wysiewają je, by pszczoły miały co jeść. Dzięki programowi powstały także miejskie pasieki w parku Cytadela, Lasku Dębińskim i na terenie Term Maltańskich.

Źródła: Strefa Miast
Tags:
  • pszczoły