Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Mieszkańcy Wildy już nie mogą doczekać się wiosny. W tym roku wraz z nastaniem ciepłych dni odzyskają zmodernizowaną fontannę przedstawiającą chłopca pod wierzbą, z której korony spływa woda.

Odnowiona fontanna ma być uruchomiona na wiosnę

Jeszcze niedawno u zbiegu ul. Wierzbięcice i 28 Czerwca 1956 r. jeździły koparki i wywrotki. Remontowano tu najważniejsze dla lokalnego ruchu ulice. Wreszcie kurz opadł, a oczom mieszkańców ukazała się Wilda w zupełnie nowej odsłonie. Zwłaszcza atrakcyjnie wyglądają okolice Rynku Wildeckiego. Dzięki fontannie z rzeźbą chłopca pod wierzbą, stojącej na skwerze u zbiegu ulic Wierzbięcice, 28 Czerwca 1956 r. i Czajczej, będzie tu również bardziej klimatycznie, a w upalne dni także nieco chłodniej.

– Teraz jest tu prawie tak elegancko jak w Wiedniu. Znów podczas spaceru z psem będzie można przystanąć, by nacieszyć oczy widokiem, a uszy szumem wody – cieszy się mieszkająca w pobliżu pani Aleksandra.

Odnowiona fontanna ma być uruchomiona na wiosnę. Po przeprowadzonej modernizacji instalacji podziemnej woda będzie płynąć w obiegu zamkniętym. Wodotrysk stanie się teraz bardziej ekologiczny i nie będzie zużywać aż tyle wody.

To nie koniec zmian, jakie zajdą na Wildzie. Na łuku ul. 28 Czerwca 1956 r. w rejonie Krzyżowej i Kilińskiego zostaną zainstalowane separatory oddzielające jezdnię od torowiska. Dzięki nim samochody nie będą wjeżdżać i niszczyć roślin na zielonym torowisku.

Źródła: Strefa Miast
Tags:
  • fontanna