Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Do końca kwietnia trwa nabór wniosków do miejskiego programu usuwania azbestu z poznańskich nieruchomości. Do połowy marca mieszkańcy złożyli już 75 wniosków na pozbycie się ponad 100 ton tego szkodliwego materiału.

Azbest

Niegdyś popularne azbestowe pokrycia dachów powinny zniknąć z naszych domów jak najszybciej. Od lat już wiadomo, że azbest jest substancją rakotwórczą. Jego negatywny wpływ na zdrowie może ujawnić się dopiero po kilkudziesięciu latach. Dlatego miasto zachęca poznaniaków, by pozbyli się wszystkiego, co zawiera ten szkodliwy minerał.

Nabór wniosków do miejskiego programu usuwania azbestu z nieruchomości trwa do końca kwietnia. Miasto pokryje 100 proc. kosztów demontażu lub odbioru materiałów azbestowych. Mało tego, sami nie będziemy musieli nawet szukać firmy, która zdemontuje np. azbestowe płyty. Wyspecjalizowana firma została już wybrana w przetargu, a rachunek za jej usługi pokryje w 100 proc. budżet Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Wnioski można składać pocztą (na adres: Wydział Klimatu i Środowiska UMP, ul. Gronowa 22a, 61-655 Poznań) lub przez ePUAP. Można je też złożyć osobiście w siedzibie wydziału, ale wcześniej trzeba wizytę umówić telefonicznie (tel. 61 878 50 17) lub e-mailowo (azbest@um.poznan.pl). Decyduje kolejność zgłoszeń.

Źródła: Strefa Miast
Tags:
  • azbest