Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

I znowu nie ma gdzie zaparkować – powtarzają mieszkańcy poznańskiej Wildy powracający popołudniem z pracy do domu. Ci, którzy nie przesiedli się na rower lub tramwaj, bo mają zdecydowanie dalej do pracy, dostaną teraz nowe miejsca parkingowe.

Władze Poznania starają się zaradzić kłopotom kierowców

Problem z brakiem wolnych miejsc parkingowych dotyczy wszystkich starych części gęsto zabudowanego śródmieścia, nie tylko Poznania, ale i wielu wiekowych europejskich miast. Mimo to władze starają się jakoś zaradzić kłopotom poznańskich kierowców.

Na trzech parkingach buforowych na Wildzie wyznaczono nowe miejsca, z których mieszkańcy Wildy będą mogli korzystać bez dodatkowych opłat.

Takie specjalne dedykowane im miejsca znajdą na parkingach Dolna Wilda I, Dolna Wilda II i Droga Dębińska. Aby móc zaparkować na jednym z miejsc trzeba mieć wykupiony identyfikator parkingowy mieszkańca Strefy Płatnego Parkowania Wilda. Oznacza to, że plakietka na szybie auta upoważniająca do parkowania bez konieczności uiszczania opłaty w parkomacie pozwoli teraz na pozostawienie pojazdu na parkingach buforowych bez żadnych dodatkowych kosztów, Biorąc pod uwagę, że identyfikator na miesiąc kosztuje 30 zł oznacza to, że będzie można korzystać z miejsc w strefie ale i na parkingach buforowych już za złotówkę dziennie.

- Parę lat temu taką możliwość uzyskali mieszkańcy Starego Miasta, którzy mogą parkować pojazdy na wybranym parkingu buforowym bez ponoszenia dodatkowych opłat - wyjaśnia Piotr Libicki, zastępca dyrektora ZDM. - Od listopada tego roku tę propozycję kierujemy do mieszkańców Wildy - dodaje.

Identyfikator można uzyskać w biurze Zarządu Dróg Miejskich przy ul. Pułaskiego 9. Także sam pojazd należy wpisać do elektronicznego systemu identyfikacyjnego. Dzięki temu parkingowe kamery rozpoznają tablice rejestracyjne i podniosą przed wjeżdżającym szlabany.

Źródła: Strefa Miast