Ogromne nasilenie ruchu na jednej z najważniejszych tras prowadzących od strony autostrady A2 w kierunku centrum oznacza hałas dla mieszkańców okolicznych bloków. Teraz ma być go mniej. Przy ul. Krzywoustego postanowiono zainstalować ekrany akustyczne.

Ruch jest tu ogromny - przy ul. Krzywoustego pojawią się ekrany akustyczne

Na największy hałas narzekali dotąd mieszkańcy osiedli Jagiellońskiego i Oświecenia. – Krzywoustego to szeroka arteria i zrozumiałe jest, że musi hałasować. Dobrze, że wreszcie coś z tym zrobią. Latem nie daje się spać przy otwartych oknach – mówi pani Ewa mieszkająca w „desce” na Oświecenia.

Teraz problemy jej i tysięcy innych mieszkańców powinny zniknąć. Zaplanowano budowę nowego, wysokiego na 4 m i długiego na 600 m ekranu akustycznego. Stanie on po stronie ratajskich osiedli na odcinku od ronda Rataje aż do estakady Katowickiej, którą wyposażono już w ekrany podczas budowy wiaduktów.

Aby zainstalować ekrany, trzeba najpierw postawić podtrzymujące je słupy. Wiąże się to z utrudnieniami w ruchu, bo podczas prac kierowcy będą mieć do dyspozycji o jeden pas mniej. Z niedogodnościami spotkają się także piesi oraz rowerzyści, zostaną dla nich wyznaczone obejścia i objazdy. Ekrany będą częściowo nieprzezroczyste. Elementy konstrukcyjne i wypełnienia będą w dwóch odcieniach szarości. Zakończenie prac jest planowane na IV kwartał tego roku. MJ

Źródła: UM Poznań