- Kiedy ta „pestka” wreszcie wróci? Bez niej tak trudno dostać się do centrum miasta – pytają poznaniacy. Mamy dla nich bardzo dobrą wiadomość. Prace posuwają się szybko do przodu. Ledwo rozpoczął się remont a już udało się zakończyć jego bardzo ważny etap. Zakończono tzw. roboty mostowe. Oznacza to, że długa estakada nad Bogdanką oraz wiadukt nad ul. Poznańską są już praktycznie gotowe. Dzięki temu można było przystąpić do układania nowych szyn na torowisku biegnącym w stronę centrum. Jak się okazuje, już niebawem pomkną po nich tramwaje.

Prace prowadzone na trasie PST idą zgodnie z harmonogramem i codziennie widać ich postęp

- Prace prowadzone na trasie PST idą zgodnie z harmonogramem i codziennie widać ich postęp. Zdajemy sobie sprawę, jak jest ona ważna dla mieszkańców północnej części miasta, dlatego najpóźniej w styczniu przywrócony zostanie ruch dla pasażerów między „Teatralką” a ul. Słowiańską. Reszta trasy w stronę os. Sobieskiego gotowa będzie na przełomie maja i czerwca przyszłego roku - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

I faktycznie, prace prowadzone na wysokości winogradzkich oraz piątkowskich osiedli także idą pełną parą. Kompleksowo układany jest tłuczeń, wymieniane są także torowiska oraz budowane nowe krawędzie peronów na przystankach: Słowiańska, Al. Solidarności, Lechicka/Poznań Plaza, Kurpińskiego i Szymanowskiego. Już na przełomie maja i czerwca będzie z nich można wsiadać do tramwajów, które po remoncie będą mogły mknąć tędy z prędkością nawet 70 kilometrów na godzinę.

Źródła: Strefa Miast