– Lekarze muszą mieć dostęp do nowoczesnej diagnostyki, bo dzięki niej poznaniacy mają lepszą opiekę medyczną – podkreśla Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta. – Dlatego kupiliśmy aparat rentgenowski, urządzenie, które jest bardzo często wykorzystywane i przydatne w diagnozowaniu pacjentów.
Aparat został sfinansowany z budżetu miasta. Urządzenie zapewnia wielofunkcyjne rozwiązania. Można je dopasować tak, by zapewnić badanym jak najsprawniejszą diagnostykę. Ruchomy blat aparatu ma regulowaną wysokość i może maksymalnie udźwignąć nawet 300 kg.
To niejedyna nowa aparatura, która pojawiła się w POSUM. Również od stycznia można zrobić tu USG płuc. To doskonałe narzędzie diagnostyczne zwłaszcza dla najmłodszych pacjentów.
– Obie maszyny znakomicie się uzupełniają. Dzięki nim możemy zapewnić naszym pacjentom diagnostykę najlepiej dostosowaną do potrzeb – mówi Konrad Zaradny, dyrektor POSUM.
Poznański Ośrodek Specjalistycznych Usług Medycznych od ponad pół roku współpracuje z miejską infolinią, która rejestruje pacjentów do siedmiu poradni specjalistycznych. Dzięki temu pacjenci mogą łatwiej zapisywać się do lekarzy. POSUM wprowadził powiadomienia SMS-owe z informacją o zbliżających się wizytach. To także przypomnienie dla osób, które chcą odwołać spotkanie z lekarzem. SMS-em mogą to szybko zrobić i nie blokować miejsca innym. Dzięki wprowadzeniu tego rozwiązanie tylko od lipca do grudnia zeszłego roku zwolniło się 1431 wizyt. Mogli się na nie zapisać inni pacjenci.