Z kolei ci wyborcy, którzy najpóźniej w dniu wyborów ukończyli 60 lat, oraz osoby z niepełnosprawnością (wraz z opiekunem), dojadą do lokalu wyborczego za darmo komunikacją miejską.
Z darmowego przejazdu taksówką na wybory mogą skorzystać osoby powyżej 70. roku życia bez orzeczonej niepełnosprawności, ale mające trudności w poruszaniu się, w tym na wózkach. Razem z wyborcą może jechać opiekun. Liczba przewozów jest ograniczona. Usługa jest darmowa. Aby z niej skorzystać, wystarczy od 25 marca do 4 kwietnia zadzwonić na infolinię Poznań Kontakt, tel. 61 646 33 44 i umówić termin.
Poznańscy wyborcy, którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończą 60 lat, a także osoby z niepełnosprawnością (wraz z opiekunem) mogą bezpłatnie skorzystać z komunikacji miejskiej. Zwolnienie z opłaty za bilet przysługuje po okazaniu ważnego dokumentu. 60-latkowie mogą okazać dokument potwierdzający wiek, np. dowód osobisty, prawo jazdy, paszport. Osoby z niepełnosprawnościami wraz z dowodem osobistym będą musiały pokazać ważne orzeczenie, wypis orzeczenia lub legitymację stwierdzającą umiarkowany lub znaczny stopień niepełnosprawności.
Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę, 7 kwietnia. Wtedy będziemy wybierać członków rad gmin, miast, powiatów i sejmików wojewódzkich, a także wójtów, burmistrzów, prezydentów miast. Jeżeli pierwsza tura wyboru wójtów, burmistrzów i prezydentów miast nie przyniesie rozstrzygnięcia, ponowne głosowanie odbędzie się 21 kwietnia.