Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Najnowocześniejsze zoo w Europie można odwiedzić płacąc bonem turystycznym. Za 105 złotych zobaczymy Orientarium Zoo Łódź oraz skorzystamy z oferty gastronomicznej. Bilety dostępne są w kasach, a ich termin ważności to rok od daty zakupu.

Jeśli mamy jeszcze niewykorzystany bon w całości albo zostały nam jakieś środki na koncie, wystarczy podać w kasie ogrodu kod obsługi płatności.

Z bonu turystycznego można skorzystać do 31 marca 2023 roku, a dokonanie płatności jest możliwe dopiero po wcześniejszej aktywacji bonu. – Jeśli mamy jeszcze niewykorzystany bon w całości albo zostały nam jakieś środki na koncie, wystarczy podać w kasie ogrodu kod obsługi płatności. Podczas rozmowy z obsługą należy ustalić, jaką kwotę chcemy zapłacić za pomocą bonu. Następnie podajemy kod potwierdzający płatność, który dostaniemy w wiadomości sms na numer telefonu, jaki podaliśmy podczas aktywacji bonu na PUE ZUS. Jeżeli kwota dostępna w ramach bonu będzie niższa niż wartość usługi, wówczas można dopłacić ją kartą lub gotówką. Wszystko trwa dosłownie chwilę – tłumaczy Krzysztof Babij, wiceprezes zarządu Orientarium ZOO Łódź.

Dlaczego warto wykorzystać bon w Orientarium Zoo Łódź?

Największy słoń indyjski w Europie, zagrożone wyginięciem orangutany sumatrzańskie, niedźwiedzie malajskie czy rekordowych rozmiarów krokodyle gawialowe – to tylko niektóre z gatunków, jakie można podziwiać podczas wizyty w nowo wybudowanym Orientarium w łódzkim zoo. To największy tego typu obiekt, prezentujący faunę i florę Azji Południowo-Wschodniej w Polsce i jeden z największych oraz najnowocześniejszych w Europie. W strefie oceanicznej zobaczymy m.in. ponad 1300 ryb, w tym unikatowe riny gitarowe, kilka gatunków rekinów, płaszczki oraz ogromny zbiornik z rafą koralową. Od niedawna w Orientarium mieszkają też trzy słonie indyjskie i jest to jedyne takie stado w Polsce. Nad głowami zwiedzających latają kolorowe ptaki, a dla najmłodszych są dostępne także interaktywne zabawki i gry.

W sumie Orientarium zajmuje powierzchnię blisko 10 pełnowymiarowych boisk piłkarskich i jest domem dla 35 gatunków zwierząt ( w całym zoo jest ich ponad 550). Orientarium Zoo Łódź czynne jest codziennie, w godzinach 9:00 – 17:00. Szczegóły na orientarium.lodz.pl.

Źródła: materiały prasowe