Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Ta wystawa przenosi odwiedzających w świat magiczny, kolorowy... bajkowy. Takiego widowiska jeszcze nie było nie tylko w Łodzi! Po prostu trzeba je zobaczyć! Tak, to zdecydowanie obowiązkowy punkt w zwiedzaniu Łodzi!

Park Miliona Świateł to świetna okazja do odwiedzenia najstarszego łódzkiego parku, zlokalizowanego w samym sercu miasta

Na ten moment wyczekiwali mieszkańcy i odwiedzający miasto goście – wszyscy spragnieni odskoczni od ponurej jesiennej pogody. Od 15 października w najstarszym łódzkim zieleńcu, zlokalizowanym w samym sercu miasta można zwiedzać wyjątkową, tematyczną wystawę świetlno-dźwiękową. Przenosi ona spacerujących do krainy Alicji (oczywiście krainy pełenej czarów). Świat ten jest pełen tajemniczych postaci, interaktywnych rzeźb i labiryntów. Park Miliona Świateł odwiedziło w ubiegłym roku ponad 120 tyś. osób, a liczba atrakcji dostępnych w ramach tegorocznej edycji jest jeszcze większa. Nic więc dziwnego, że organizatorzy spodziewają się tłumów!

Park Miliona Świateł powrócił do Łodzi

Alicja – Park Miliona Świateł w Łodzi zachwyca już pierwszych gości. Ta plenerowa wystawa będzie dostępna po zmroku siedem dni w tygodniu do 28 lutego 2023 r. Oprócz baśniowych stworzeń bohaterem wystawy będzie również zabytkowy Park Źródliska. Nieprzypadkowo własnie w nim zlokaloizowano imprezę. To przecież najstarszy i jeden z najpiękniejszych zieleńców w mieście. Tak, Park Źródliska, to 15 ha piękna. Dzięki widowisku świetlno-muzycznego pozna go ogromna liczba osób.

W tych niespokojnych czasach każdy z nas potrzebuje rekreacji i pozytywnych odskoczni od codzienności. Od tego zależy nasze zdrowie, a wiadomo przecież, że światło ma terapeutyczne właściwości i daje odprężenie. Projektowane przez nas wystawy znalazły uznanie użytkowników nie tylko w Polsce, ale też w Londynie, Berlinie, czy Dubaju, w najbardziej prestiżowych parkach ujętych w rejestrze zabytków. Jednak wciąż największą nagrodą jest dla nas to, że w blasku naszych świateł goście organizują zaręczyny, a nawet śluby i przeżywają wyjątkowe chwile, co widać zresztą na niemal każdym zdjęciu. – mówi Adam Sadowski, przedstawiciel firmy Multidekor, która jest projektantem i wykonawcą wystawy, liderem rynku zimowych energooszczędnych iluminacji w Polsce.

Jakie atrakcje czekają na gości?

W 15-hektarowym zaczarowanym ogrodzie czekać będą ogromne kolorowe owady, chichoczące rośliny, opowiadające bajki zwierzęta czy skrzypiące drzwi. Pomiędzy rozświetlonymi alejkami odkryć będzie można wirujące filiżanki, magiczne drzewa, karuzelę i lewitujący imbryk i... mnóstwo innych atrakcji. Nie tylko najmłodszych zachwyci najdłuższy w Polsce kolorowy świetlny tunel, ogród czarów, w którym można podziwiać pobudzające zmysły świetlno-muzyczne widowisko, spacer aleją czerwonych serc czy wizyta w sali tronowej Królowej. Poszukiwaczy przygód z kolei czeka dobra zabawa i wyzwanie: odnalezienie drogi w pełnym niespodzianek świetlnym labiryncie.

Magiczna wystawa uzupełniona o nowe atrakcje

Organizatorzy zadbali o gości, którzy w zeszłym roku korzystali już z Parku i przygotowali kilka zupełnie nowych atrakcji. Obok znanych i lubianych instalacji ze świata Alicji z Krainy Czarów, pojawią się w tym roku nowości takie jak prezentowane po raz pierwszy w Polsce widowisko świetlno-muzyczne pt. „Motyle”, w ramach którego kolorowe owady „zatańczą” kolorami tęczy do dźwięków pięknej muzyki. W pobliżu zlokalizowanej na terenie parku Palmiarni odwiedzających zaskoczy zaś nastrojowa Aleja pod Palmowymi Liśćmi, która zachęcać będzie do zwiedzania egzotycznej wystawy roślin. Wszystkie dzieci zachwycą na pewno chętnie pozujące do wspólnych zdjęć… uśmiechnięte kolorowe sztućce.

Informacje praktyczne

Park Miliona Świateł jest dostępny od godz. 17.00 do 22.00 (ostatnie wejście możliwe do 21.00).

Bilety można zakupić na stronie (parkmilionaswiatel.pl) lub w kasach stacjonarnych otwieranych od godz. 16.00. Obowiązują ceny ulgowe dla dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 18 lat, emerytów, osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów, a także specjalne bilety rodzinne.

Atrakcja przystosowana dla osób niepełnosprawnych

Łódzki Park Źródliska zmienił się w tętniącą życiem, rozświetloną feerią barw krainę Alicji. Do Parku Miliona Świateł powróciły pełen zaułków Labirynt Królowej, Królicza Nora z pokazem multimedialnym, Magiczny Ogród, Karuzela Alicji i wiele innych energooszczędnych instalacji, zaprojektowanych z myślą o najmłodszych. Wystawa wykorzystuje technologię eko-led, dzięki czemu całość pochłania tyle energii co 3 płyty indukcyjne lub też jedna bateria w samochodzie elektrycznym.

Park Miliona Świateł to świetna okazja do odwiedzenia najstarszego łódzkiego parku, zlokalizowanego w samym sercu miasta. Park Źródliska to zabytkowy zieleniec wpisany do rejestru pomników przyrody, uznawany za jeden z najpiękniejszych w Łodzi. Na jego terenie znajduje się Palmiarnia z egzotycznymi roślinami oraz przytulna kawiarnia mieszcząca się w historycznej willi. Tej jesieni całość ubarwi świetlna scenografia zamieniając spacer po zabytkowym parku w ekscytującą przygodę dla całej rodziny.

Źródła: Strefa Miast