Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Smok Wawelski ma wiele obowiązków, do głównych należy godne reprezentowanie Grodu Kraka - ale i on musi czasem odpocząć. Z okazji 50-lecia rzeźby Smoka władze Krakowa zapraszają dzieci i ich rodziców na cykl Smoczych Pikników. Pierwszy z nich odbędzie się 15 lipca w parku Decjusza.

Trzy Smocze Pikniki - świetna zabawa dla dzieci i rodziców!

Piknikowanie rozpoczniemy o godz. 16.00. Na gości będzie czekał urodzinowy poczęstunek i moc atrakcji: malowanie twarzy, bańki mydlane, zabawy ruchowe (siatkówka, badminton), malowanie wielkoformatowe.

Mali poszukiwacze przygód będą mieli okazję zagrać w grę terenową, w której główną rolę odegra list od smoka Delicjusza. To jego historia okaże się wskazówką do rozwiązywania przeróżnych zagadek.

Smocze Pikniki odbędą się w dniach:

  • 15 lipca, park Decjusza, godz. 16.00–18.00
  • 29 lipca, park Dąbie, godz. 16.00–18.00
  • 19 sierpnia, park Lotników Polskich, godz. 16.00–18.00

To m.in. w tych parkach znajdują się uwielbiane przez krakowian smocze skwery, czyli place zabaw nawiązujące do legendy o Smoku Wawelskim. Wszystkie skwery są wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno czy sznurek. Dzięki temu uprzyjemniają zabawę, a samo miejsce przypomina bardziej małpi gaj niż tradycyjny plac zabaw.

Pikniki organizowane są w ramach miejskiej kampanii „Kraków cię zasmoczy”.

Źródła: Strefa Miast