Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Poznaj miejski las jako źródło smacznych roślin, dowiedz się, jak funkcjonuje ogródek pod blokiem i czy można założyć rabatę bez męczącego kopania w ziemi? Trwa projekt „Jadalny Kraków”, w ramach którego 5 sierpnia odbyły się kolejne warsztaty Letniej Szkoły Miejskich Ogrodników zatytułowane „Zielnik Wyspiańskiego.

Głównym celem warsztatów było odtworzenie detalu oraz zapoznanie się z technikami stosowanymi przez polskiego artystę.

Przeciwdziałanie marnowaniu żywności, zachęcanie do zdrowej diety oraz rozwijanie ogrodnictwa w mieście – to główne założenia projektu „Jadalny Kraków”, który jest dorodnym owocem wieloletnich działań miasta w zakresie ekologii.

– „Jadalny Kraków” to projekt, który mówi o jadalnym mieście. Jest on w pewnym sensie podsumowaniem różnych działań Zarządu Zieleni Miejskiej, takich jak Krakowskie Ogrody Społeczne, Ogród z klasą, Letnia Szkoła Miejskich Ogrodników czy Pasieka Kraków – mówi Katarzyna Przyjemska-Grzesik z ZZM w Krakowie.

Letnia Szkoła Miejskich Ogrodników to wakacyjna odsłona projektu, która promuje ideę miejskiego ogrodnictwa na obszarze Krakowa. W lipcu mieszkańcy Krakowa mieli okazję wziąć udział w dwóch spacerach, podczas których nie tylko mogli poznać wyjątkowe uprawy roślin jadalnych, lecz także brali udział w aktywnościach związanych z wybranymi roślinami. Kolejne dwa spacery odbędą się w sierpniu.

Jednym z nich były warsztaty, podczas których uczestnicy mieli okazję przyjrzeć się twórczości Stanisława Wyspiańskiego. Fascynujący świat roślin utrwalony w polichromiach kościoła Franciszkanów czeka na odkrycie! Uczestnicy stworzyli własne roślinne szkice w ramach warsztatów w Krakowskim Ogrodzie Społecznym przy magistracie.

Głównym celem warsztatów było odtworzenie detalu oraz zapoznanie się z technikami stosowanymi przez polskiego artystę.

Źródła: Strefa Miast