W głosowaniu może wziąć udział każdy obywatel polski ujęty w centralnym rejestrze wyborców w stałym obwodzie głosowania na terenie okręgu wyborczego do Senatu nr 33, czyli dzielnic I i V–XIII. Musi tylko najpóźniej w dniu głosowania kończyć 18 lat. Nie może być pozbawiony praw publicznych orzeczeniem sądu, praw wyborczych prawomocnym orzeczeniem Trybunału Stanu ani ubezwłasnowolniony.
W wyborach uzupełniających do Senatu mogą zagłosować wyłącznie wyborcy zameldowani na stałe na terenie okręgu 33, czyli w krakowskich dzielnicach I i V–XIII. Jeżeli ktoś nie jest pewien, jaki jest jego adres stałego zamieszkania zapisany w centralnym rejestrze wyborców i nie wie, czy może wziąć udział w wyborach uzupełniających do Senatu, sprawdzi to na stronie www.mobywatel.gov.pl/twoje-dane/crw w zakładce „Sprawdź swoje dane w centralnym rejestrze wyborców”. Tam też dowie się, jaki jest numer i adres obwodowej komisji wyborczej.
Jeśli wyborca jest ujęty w stałym obwodzie głosowania na terenie okręgu 33, ale chce głosować w innej komisji wyborczej, może do 13 marca złożyć wniosek o zmianę miejsca głosowania lub o wydanie zaświadczenia o prawie do głosowania. Wzory wniosków są dostępne na stronie www.bip.krakow.pl.
Adres swojej komisji wyborczej można sprawdzić w usłudze: Sprawdź swoje dane w Centralnym Rejestrze Wyborców.