Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Miasto Kraków zaprasza nauczycieli do udziału w bezpłatnych szkoleniach dotyczących zarówno zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Trwa kampania „Kraków w formie”, podczas której prowadzący opowiedzą m.in. o tym, jak radzić sobie ze stresem i napięciem. O udziale w zajęciach decyduje kolejność zgłoszeń.

„Kraków w formie dba o zdrowie nauczycieli

Wypalenie zawodowe, nadmierny stres, ciągłe napięcie, przeciążenie w wyniku prowadzenia lekcji zdalnych – nauczyciele borykają się na co dzień z wieloma trudnymi sytuacjami. Szkolenia mają na celu wsparcie kadry pedagogicznej w radzeniu sobie z codziennymi przeciwnościami.

Jak prowadzić rozmowy z uczniami będącymi w kryzysie psychicznym? Jak skutecznie ich motywować do podjęcia aktywności intelektualnych i fizycznych? Uczestnicy szkoleń zdobędą wiedzę, która pozwoli im udoskonalić dotychczasowe działania, a także zainspirować do tworzenia nowych inicjatyw czy metod wykorzystywanych w pracy z uczniem.

Tematy szkoleń

Podczas szkoleń zostaną poruszone liczne tematy, m.in.:

● Asertywność i budowanie pewności siebie w sytuacjach trudnych i konfliktowych – praktyczne warsztaty.

● Nowoczesne lekcje wychowania fizycznego, czyli jak w atrakcyjny sposób przeprowadzić zajęcia wf w trybie stacjonarnym, hybrydowym i zdalnym (wykorzystanie aplikacji, telefonów, gier terenowych).

● E-uzależnia i jego konsekwencje dla zdrowia psychicznego i fizycznego dzieci i młodzieży.

● Dlaczego boli mnie ciało? Odkryj tajemnicę zdrowej postawy i naucz się bez bólu i wysiłku siedzieć, stać i oddychać.

● Ruch i relaksacja jako narzędzie wspomagające dobrostan uczniów i nauczycieli.

● Komunikacja i budowanie relacji z rodzicami – jak udzielać informacji zwrotnej i przekazywać trudne informacje na temat dziecka w oparciu o NVC.

● Taniec jako jedna z form rozładowania napięcia i stresu oraz uatrakcyjnienia zajęć wychowania fizycznego.

● Wzmacnianie umiejętności prowadzenia rozmów wspierających młodzież w kryzysie psychicznym.

● Dieta dla zestresowanych, czyli co jeść, aby wzmocnić zdrowie psychiczne.

● Design thinking – metoda twórczego rozwiązywania problemów w klasie.

Zgłoszenia do programu

Szkolenia odbędą się w czerwcu i we wrześniu, w formie stacjonarnej oraz online. Liczba miejsc jest ograniczona. O przyjęciu na wybrany termin szkolenia decyduje kolejność zgłoszeń. Osoby zakwalifikowane otrzymają potwierdzenie drogą elektroniczną od koordynatorów firmy Taxus Centrum Szkoleń oraz link z instrukcją logowania na wydarzenie.

Aby wziąć udział w wybranych zajęciach, należy wypełnić kartę zgłoszenia i przesłać ją na adres e-mail: kursy@taxus.edu.pl. Do pobrania: szczegółowy harmonogram szkoleń oraz karta zgłoszenia.

Źródła: Strefa Miast