Uprawnionych do głosowania jest 303 772 wyborców (stan na 9 marca). Lokale wyborcze będą czynne w godz. 7.00–21.00. Wybory odbędą się w okręgu 33, który obejmuje krakowskie dzielnice: I – Stare Miasto, V – Krowodrza, VI – Bronowice, VII – Zwierzyniec, VIII – Dębniki, IX – Łagiewniki-Borek Fałęcki, X – Swoszowice, XI – Podgórze Duchackie, XII – Bieżanów-Prokocim oraz XIII – Podgórze. Mogą zagłosować wyłącznie wyborcy zameldowani w tych dzielnicach na stałe.
Aby sprawdzić swój okręg wyborczy, można skorzystać z usługi „Sprawdź swoje dane” w Centralnym Rejestrze Wyborców dostępnej na stronie: www.mobywatel.gov.pl/twoje-dane.
W głosowaniu może wziąć udział obywatel Polski, który jest ujęty w Centralnym Rejestrze Wyborców w stałym obwodzie głosowania na terenie okręgu wyborczego do Senatu numer 33 (dzielnice I, V–XIII), najpóźniej w dniu głosowania kończy 18 lat, nie jest pozbawiony praw publicznych orzeczeniem sądu, praw wyborczych prawomocnym orzeczeniem Trybunału Stanu ani ubezwłasnowolniony.
Osoby z niepełnosprawnościami i starsze, które mają trudności w poruszaniu się, będą mogły skorzystać z bezpłatnego transportu do i z obwodowej komisji wyborczej. Zapisy są przyjmowane pod numerami telefonów: 12 323 32 40 i 12 616 50 76 jeszcze w dniu dzisiejszym w godz. 8.00–15.00, a także w dniu wyborów w godz. 7.00–21.00. Zgłoszenia przyjmują pracownicy Wydziału Polityki Społecznej, Równości i Zdrowia, Referatu ds. Problematyki Osób z Niepełnosprawnościami UMK.
Materiały wyborcze zgodne z prawem
W związku z wyborami uzupełniającymi do Senatu RP 16 marca miasto informuje, że wszelkie tablice i urządzenia reklamowe stanowiące materiały wyborcze podlegają przepisom tzw. uchwały krajobrazowej (nr XXXVI/908/20 Rady Miasta Krakowa z dnia 26.02.2020 r.). Zgodnie z prawem, materiałem wyborczym jest każda pochodzący od komitetu wyborczego, upubliczniona i utrwalona informacja mająca związek z wyborami. Tablica lub urządzenie reklamowe, które zawierają informacje wyborcze promujące osobę lub przedsięwzięcie, powinny być usytuowane zgodnie z zasadami i warunkami określonymi w uchwale. Przepisy uchwały nie zabraniają umieszczania nośników reklamowych stanowiących materiały wyborcze na terenie gminy miejskiej Kraków. Przez komitety wyborcze mogą być rozpowszechniane wszystkie materiały wyborcze, które nie są sprzeczne z przepisami uchwały krajobrazowej i innymi przepisami oraz spełniają wymogi dla zachowania bezpieczeństwa ruchu drogowego.