Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

W nowym roku szkolnym w pierwszych klasach samorządowych szkół podstawowych w Krakowie będzie 7496 miejsc. Kilka dni temu ogłoszono wyniki pierwszego etapu rekrutacji. Do 7 maja rodzice muszą potwierdzić wolę posłania dziecka do wskazanej szkoły. Nabór uzupełniający odbędzie się 9–23 maja.

Do 7 maja rodzice muszą potwierdzić wolę posłania dziecka do wskazanej szkoły. Nabór uzupełniający odbędzie się 9–23 maja.

Po zakończeniu rekrutacji elektronicznej w krakowskich samorządowych szkołach podstawowych pozostało 691 wolnych miejsc. Podczas naboru złożono i potwierdzono 6823 podań. Po ich weryfikacji do przyjęcia zakwalifikowano 6805 dzieci. Listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych uczniów zostały wywieszone w szkołach, które uczestniczyły w rekrutacji. Jeśli rodzice podali adres e-mail, otrzymali również wiadomość na skrzynkę pocztową. Teraz rodzice muszą zadeklarować wolę posłania dziecka do szkoły, do której zostało zakwalifikowane. Mają na to czas do 7 maja.

Najwięcej podań złożono w Szkole Podstawowej nr 47 przy ul. Myśliwskiej 64 na Podgórzu (156 podań), Szkole Podstawowej nr 155 na os. 2. Pułku Lotniczego 21 na Czyżynach (151 podań), Szkole Podstawowej nr 14 przy ul. prof. Wojciecha Marii Bartla 29 na Swoszowicach (139 podań), Szkole Podstawowej nr 53 przy ul. Skośnej 8 na Dębnikach (137 podań) i Szkole Podstawowej nr 66 przy ul. Skotnickiej 86 na Dębnikach (137 podań).

Kandydaci, którzy nie wzięli udziału w marcowej rekrutacji, mogą zostać zgłoszeni w naborze uzupełniającym. Wnioski będzie można składać od 9 do 23 maja w szkołach podstawowych dysponujących wolnymi miejscami. Lista wolnych miejsc zostanie opublikowana 8 maja o godz. 12.00 na stronie internetowej: krakow.elemento.pl.

Źródła: Strefa Miast