Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Zajęcia sportowe, edukacyjne czy plastyczne. Miasto po raz kolejny organizuje półkolonie dla dzieci z niepełnosprawnościami. Poszczególne turnusy będą trwały przez pięć dni, od poniedziałku do piątku. Dzieci mogą liczyć nie tylko na udział w ciekawych wydarzeniach, ale także profesjonalną opiekę, drugie śniadanie, obiad i podwieczorek. Rodzice mogą już zapisywać swoje pociechy.

Akcja „Lato w mieście dla dzieci z niepełnosprawnościami od lat cieszy się dużą popularnością.

Akcja „Lato w mieście dla dzieci z niepełnosprawnościami” od lat cieszy się dużą popularnością. Przez całe wakacje w różnych punktach Krakowa będą odbywały się zajęcia, w których może wziąć udział ponad 300 osób! W półkoloniach finansowanych przez miasto mogą uczestniczyć dzieci i młodzież do 24. roku życia ze szkół podstawowych, szkół integracyjnych, ośrodków szkolno-wychowawczych i szkół specjalnych, mieszkające lub uczęszczające do szkoły na terenie Krakowa.

− To już kolejne wakacje, w trakcie których staramy się zapewnić atrakcyjny, bezpieczny wypoczynek, dostosowany do potrzeb dzieci i młodzieży z różnymi niepełnosprawnościami, a jednocześnie chcemy wspierać ich rodziców i opiekunów. W czasie, kiedy dzieci i młodzież przebywają pod profesjonalną opieką, integrują się i ciekawie spędzają czas, ich opiekunowie mogą załatwić różne sprawy, albo zwyczajnie trochę odpocząć. Zdajemy sobie sprawę, jakie to ważne i potrzebne – podkreśla Andrzej Kulig, zastępca prezydenta Krakowa ds. polityki społecznej i komunalnej.

Od kilku lat organizowane przez miasto półkolonie dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami odbywają się w czasie wakacji oraz ferii. W każdej z edycji bierze udział kilkaset dzieci. Dla osób mieszkających w Krakowie będzie też dostępny wspólny transport. Za uczestnictwo w półkoloniach organizatorzy zastrzegają sobie częściowe pobieranie opłat. Na tę edycję inicjatywy miasto przeznaczy 500 tys. zł.

Jakie atrakcje czekają na uczestników?

Półkolonie będą realizowane m.in. w Integracyjnym Klubie Sportowym Druga Strona Sportu przy os. Centrum B 7. Tutaj dla uczestników dostępna jest sala konferencyjna wyposażona w rzutnik i telewizor, sala ze stołami do tenisa stołowego, sala zajęciowa wyposażona w stół do piłkarzyków oraz basen mieszczący się przy os. Handlowym 4. Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących Nadzieja przy ul. Tynieckiej 6 oddaje do dyspozycji uczestników turnusów salę gimnastyczną, siłownię, salę doświadczeń świata, boiska sportowe, dwa place zabaw czy ścieżkę sensoryczną.

Szczegółowe informacje oraz dane kontaktowe do realizatorów tegorocznej akcji „Lato w mieście dla dzieci z niepełnosprawnościami” można znaleźć na stronie Kraków bez Barier.

Źródła: Strefa Miast