W parku wykonany został przegląd drzew, tak aby zadbać o bezpieczeństwo na terenie, który przez wiele lat nie był przez nikogo użytkowany. Pozostawione są tam powalone już pnie drzew w postaci martwego drewna. Starodrzew w parku wymaga odpowiedniej opieki, aby mógł się rozwijać i rosnąć jak najdłużej.
Robinia ma pięć odnóg. Pochylony nad alejką pień o obwodzie 88 cm jest bardzo mocno uszkodzony. Wniosek był koniecznością ze względu na bardzo wysokie prawdopodobieństwo wyłamania się pnia i przewrócenia wprost na alejkę. Mimo znaczących wychyleń pozostałe odnogi robinii mają zostać zachowane.
Park jest udostępniony mieszkańcom od 1 stycznia 2023 r. Krakowianie mogą z niego korzystać codziennie od godz. 6.00 do 22.00. Park został pozyskany po wieloletnich negocjacjach z Towarzystwem Boskiego Zbawiciela – prowincją polską. To nie koniec. W budżecie na 2023 r. miasto zarezerwowało 5,5 mln zł na wykup kolejnych terenów zielonych, przeznaczonych na utworzenie parków oraz miejsc do rekreacji i odpoczynku dla krakowian. Wydział Skarbu Miasta za te kwotę zamierza kontynuować zakup terenów w celu utworzenia parków miejskich: park rzeczny Drwinka, park Aleksandry, park rzeczny Dłubni, park Ruczaj, park Zakrzówek, park Wilga, a także powiększyć teren, który obejmuje istniejący już park Młynówka Królewska.