nika do Grzegórzeckiej powstanie plac zabaw w postaci miasteczka kolejowego, ogród sensoryczny i przestrzeń dla czworonogów.
Przestrzeń pod estakadami w miastach jest zagospodarowywana w różny sposób. Czasem w takich miejscach pojawiają się parkingi, często kładzione są zwykłe płyty chodnikowe, rzadziej sadzi się zieleń. Zdarza się, że z punktu widzenia funkcjonalności miasta tego rodzaju teren zwyczajnie się marnuje. Dlatego pomysł utworzenia parku na odcinku od ul. Kopernika do Grzegórzeckiej należy zdecydowanie uznać za trafiony. Powstanie tu miejsce łączące różne części Krakowa.
Podział na strefy funkcjonalne parku Kolejowego wypracowano wspólnie z mieszkańcami w trakcie konsultacji społecznych. Pod estakadami pojawi się dużo zieleni, ogród sensoryczny i psi park. Powstanie też plac zabaw zaaranżowany w miasteczko kolejowe. Stanie w nim wielofunkcyjne zabawowe urządzenie przypominające pociągi kursujące po Krakowie. Wybudowane zostaną stacje kolejowe podobne do tych znajdujących się na trasach Kolei Małopolskich. Przy każdej pojawią się charakterystyczne dla danej okolicy elementy, np. chata bronowicka, kopiec Krakusa. Oczywiście będzie się w nich można bawić do upadłego.
Plac zabaw i cały teren zostaną zazielenione. Posadzone będą drzewa, krzewy i byliny. W najbardziej nasłonecznionych miejscach powstaną ogrody sensoryczne, w których będą rosły rośliny miododajne, kwiaty i zioła rozsiewające piękny zapach. Przy okazji duża ilość zieleni wpłynie na zmniejszenie natężenia hałasu ulicznego, co z pewnością ucieszy mieszkańców okolicznych budynków.
Park Kolejowy ma być udostępniony krakowianom w przyszłym roku. Prace już trwają. Wykonywane są roboty ziemne, przyłącza wodno-kanalizacyjne i instalacje elektryczne pod przyszłe oświetlenie. Pierwszy etap inwestycji będzie kosztował ponad 3 mln zł. Równocześnie przygotowywana jest dokumentacja dla ciągu pieszo-rowerowego, który połączy ul. Grzegórzecką z ul. Miodową, oraz zagospodarowania parku Kolejowego na tym odcinku.