Projekt rewitalizacji parku im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie zakłada przywrócenie jego historycznego charakteru na podstawie materiałów archiwalnych oraz uzyskanych wytycznych konserwatorskich. Według pięcioetapowego planu ma zostać uporządkowana zieleń z zachowaniem istniejącego starodrzewia oraz odbudowane obiekty, jakie kiedyś tu były. Park został założony w 1896 r. z inicjatywy Wojciecha Bednarskiego, dyrektora szkoły w Podgórzu. Po II wojnie światowej działało tu lodowisko.
– W ramach prac rewitalizacyjnych w parku pojawiły się już schody, które kiedyś tu były. Prawie wszystkie alejki są już gotowe, a plac zabaw czeka już właściwie tylko na najmłodszych. W maju – dwa miesiące przed czasem określonym w umowie z wykonawcą – udostępnimy ten teren krakowianom – zapowiada Piotr Kempf, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej.
Przypomnijmy, że po zakończeniu prac rewitalizacyjnych wśród imponującego starodrzewia parku Bednarskiego pojawią się nowe nasadzenia: ponad 5 tys. krzewów, blisko 57 tys. roślin cebulowych i ponad 8 tys. bylin ozdobnych.
Szczegółowy projekt rewitalizacji parku, a także postęp prowadzonych prac można śledzić na stronie internetowej Zarządu Zieleni Miejskiej: zzm.krakow.pl.