Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Walentynki z energią? Czemu nie! Zakochaj się w klimacie i weź udział w warsztatach walentynkowych w Krakowskim Centrum Edukacji Klimatycznej. Mogą w nich wziąć udział absolutnie wszyscy – najmłodsi krakowianie, ich rodzice, a także seniorzy.

Warsztaty odbędą się w Krakowskim Centrum Edukacji Klimatycznej. Jest co świętować, bo dokładnie 14 lutego to miejsce będzie obchodziło pierwszą rocznicę swojej działalności.

Warsztaty to fantastyczny pomysł dla tych, którzy nie lubią sztampowych rozwiązań. Jak działają baterie i z czego są zrobione? Święto zakochanych w stylu eko pomoże znaleźć odpowiedzi na te i inne pytania. A przy okazji uczestnicy przygotują nieoczywisty prezent dla swojej drugiej połówki!

– W trakcie godzinnego spotkania uczestnicy dowiedzą się m.in., jakie metale są używane do produkcji baterii i jakie mają właściwości. Będą mieli też okazję przeprowadzić ciekawe eksperymenty z metalami oraz wykonać własną „świecącą” walentynkę z prostych materiałów – zachęcają organizatorzy.

Warsztaty odbędą się w Krakowskim Centrum Edukacji Klimatycznej. Jest co świętować, bo dokładnie 14 lutego to miejsce będzie obchodziło pierwszą rocznicę swojej działalności. Dokładnie rok temu odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Edukacji Klimatycznej z udziałem prezydenta Krakowa. Mieszkańcy już zdążyli pokochać to miejsce! Jest punktem spotkań, warsztatów oraz edukacji przez zajęcia praktyczne. W wydarzeniach może wziąć udział jednocześnie 50 osób.

– Krakowskie Centrum Edukacji Klimatycznej powstało z inicjatywy mieszkańców, którzy w 2021 r. wzięli udział w Krakowskim Panelu Klimatycznym i przegłosowali jako jeden z 32 rekomendacji pomysł powstania centrum, które będzie pokazywać rozwiązania proklimatyczne, wspierać mieszkańców w działaniach dla klimatu na co dzień – mówił prezydent Jacek Majchrowski.

Centrum powstało w starej kamienicy, w której wykorzystano produkty z recyklingu. Autorzy projektu chcieli udowodnić, że nie trzeba budować nowoczesnej bryły, aby być proklimatycznym. W miejscu znajdują się rozwiązania ograniczające zużycie energii oraz pomagające oszczędzać wodę. Do jego wyposażenia użyte zostały używane przedmioty.

– Postanowiliśmy nie tworzyć nowej przestrzeni, która może i byłaby piękna i wzbudzała zachwyt, ale zdecydowaliśmy się wykorzystać istniejącą, starą kamienicę, należącą do Urzędu Miasta Krakowa. Tym samym ograniczyliśmy negatywny wpływ na środowisko i zminimalizowaliśmy powstanie śladu węglowego, co jest korzystne dla klimatu – dodaje prezydent Majchrowski.

Bezpłatne warsztaty „O bateriach w Walentynki” odbędą się 14 lutego o godzinie 17.00 w Krakowskim Centrum Edukacji Klimatycznej przy ul. Wielopole 17a.

Ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona, dlatego obowiązują wcześniejsze zapisy. Zgłoszenia należy przesyłać na adres: klaudia.jakubek@um.krakow.pl

Warsztaty poprowadzi Fundacja All About Science.

Źródła: Strefa Miast